Trzy pierwsze miesiące 2012 r. były dla firm handlujących maszynami rekordowe pod względem sprzedarzy. Według danych IBRM Samar, w tym czasie zarjestrowano 4684 nowe ciągniki, z czego najwięcej w marcu, bo aż 2054 sztuki.

- Na wysoką sprzedaż maszyn wpływ mają m.in. wysokie ceny płodów rolnych, opóźniona wypłata różnego rodzaju środków z AriMR, w tym realizacja płatności z działań inwestycyjnych PROW. Generalnie też rokrocznie marzec i kwiecień są miesiącami z największą sprzedażą maszyn – komentuje Justyna Słoma, kierownik ds. marketingu Case IH & Steyr.

Wszyscy się zastanawiają co będzie dalej. Mało optymiwstycznie zapowiadają się żniwa w związku z ogromną skalą wymarźnięć ozimin. Kończy się także okres programowania PROW 2007-2013, a na działanie "Modernizacja gospodarstw rolnych" został zakończony nabór. Pewne nadzieje daje dodatkowy nabór wniosków na to działanie, który zapowiedziało w styczniu MRiRW w związku z realokacją środków z innych działań. Szacuje się, że będzie to około 100 mln euro. Podobał się artykuł? Podziel się!