Merlo P25.6 to jedna z najbardziej kompaktowych maszyn dostępnych w ofercie włoskiego producenta. Maszyna cechuje się szerokością 1.8 m oraz wysokością 1.92 m co predysponuje ją do pracy w ciasnych i niskich pomieszczenia gospodarczych. Ładowarka dysponuje sporym jak na swoje gabaryty udźwigiem maksymalnym (2.5 tony) oraz maksymalną wysokością podnoszenia (5.9 m).

Model P25.6/L to niemal bliźniacza maszyna, przy czym cechuje się mniejszymi gabarytami - wysokością nieprzekraczającą 1,77 m.

Główne zmiany w nowych modelach, które właśnie wchodzą do produkcji dotyczą pojemności silnika hydrostatycznego (ze 107 cm3 do 115 cm3) oraz ciśnienia roboczego układu hydrostatycznego do około 500 bar czyli o 30 bar więcej w porównaniu do poprzedników. Obie modyfikacje pozwalają na zwiększenie prędkości maksymalnej do 40 km/h, co jak gwarantuje producent czyni ładowarki najszybszymi modelami na rynku w tej klasie maszyn. Poza tym zmianie uległa również siła ciągu (wzrost o 10 proc.)

W ładowarkach w dalszym ciągu montowana będzie natomiast kabina znana z większych maszyn Merlo cechująca się szerokością 1,1 m. Podobnie jak poprzedni model ładowarki P25.6 i P25.6/L Kompakt będą mogły mieć również homologację jako ciągnik rolniczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!