Jak tłumaczy Marcin Beer z firmy Metaltech – nowa gama przyczep objętościowych jest odpowiedzią na potrzeby dużych gospodarstw, poszukujących wydajnego środka do transportu np. sieczki z kukurydzy.

Gamę przyczep Silo tworzą 2 modele ze skrzynią o pojemności 40 lub 50 m3. Mniejsza z przyczep jest skonfigurowana z podwoziem tandemowym. Model sztandarowy jest z kolei oparty na podwoziu 3-osiowym, z 2 osiami skrętnymi.

Opcjonalnie, w obu przyczepach można zainstalować układ hydraulicznego zawieszenia. Różny jest natomiast rozmiar standardowego ogumienia przyczep. W mniejszej, znajdziemy opony w rozmiarze 600/55 R26,5, z kolei większa z przyczep jest wyposażana w opony 800/40 R26,5.

Przyczepy mają ładowność odpowiednio 21 oraz 33 t. Za wyładunek masy odpowiada podwójny przenośnik łańcuchowo-listwowy. Skrzynia obu przyczep ma tą samą wysokość i szerokość (odpowiednio: 2,05 i 2,34 m), różna jest natomiast ich długość – 8,2 i 9,2 m.

Nową przyczepę Metaltech Silo 50 można było zobaczyć podczas minionych targów Agro Show. Egzemplarz prezentowany na targach (w dość bogatej konfiguracji) kosztował około 226 tys. zł netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!