Opryskiwacz Metris 3200 to odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy poszukiwali rozwiązania między starszym modelem Atlanique, a największym Oceanisem, po przejęciu firmy Blanchard przez Grupę KUHN w listopadzie 2008 roku. Nowy opryskiwacz jest wyposażony w zbiornik o pojemności 3200 l oraz aluminiową belkę polową o szerokości od 18 do 36 m.

Charakterystyczne dla maszyny jest bogate wyposażenie seryjne i związane z tym zalety. Poliestrowy zbiornik jest produkowany metodą wtryskiwania. Bardzo gładka wewnętrzna powierzchnia ścianek ułatwia mycie. Wewnętrzne przegrody ograniczają gwałtowne ruchy cieczy w zbiorniku, tym samym zapewniając maszynie dużą stabilność.

Zbiornik na wodę do płukania o pojemności 450 l został umieszczony centralnie z tyłu maszyny, przez co poprawiono rozłożenie ciężaru i zwiększenie głębokości odpływu. Kompaktowa konstrukcja (odległość osi od ucha zaczepu to 4.35 m) zapewnia łatwiejsze manewrowanie maszyną, zapobiegające uszkodzeniom roślin na uwrociach.

W maszynie zastosowano również stabilizację belki polowej Equilibra, która zapewnia pełną jej amortyzację – w trzech płaszczyznach.

 - Klienci wymajają w opryskiwaczach coraz więcej wygody obsługi oraz rozwiązań elektronicznych takich jak sterowanie sekcjami przez GPS
– mówi Artur Szymczak, dyrektor zarządzający Kuhn Polska. Dlatego w opryskiwaczu mogą być zastosowane różne opcje w zależności od potrzeb klienta: kontrola oprysku w sekcjach GPS, automatyczne płukanie, automatycznie sterowaną skrętną oś, system H-MATIC (sterowanie wysokością belki polowej na uwrociach), itd.

Charakterystyczny dla maszyny jest system składania belek polowych. Składają się one nie przekraczając szerokości opryskiwacza – belki do 24 m na 2 razy i belki do 36 m – na 3 razy. Podobał się artykuł? Podziel się!