Długooczekiwany kombajn wysokiej wydaności MF pokazano po raz pierwszy publiczności 14 listopada podczas Agritechniki w Hanowerze. – Celem AGCO, jest stać się światowym liderem w technologii zbioru – powiedział Adam Sherriff, menadżer działu maszyn do zbioru. – Nowy, hybrydowy Massey Ferguson 9280 Delta jest produktem powstałym w wyniku znaczących inwestycji w badanie oraz rozwój i stanowi duży krok naprzód w dziedzinie zbioru. Nowy kombajn prowadzi nas w kierunku połączenia wydajności, efektywności i ekonomii – dodaje Sherriff.

Konstrukcja komajnu łączy w sobie tradycyjny, bębnowy system omłotu z rotorowym. Taka technologia ma zapewnić wysoką wydajność przyjednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości zebranego ziarna i niskim zapotrzebowaniu na energię.

W kombajnie zastosowano najnowszej technologii silnik AGCO Sisu Power o mocy 496 KM. W siedmiocylindrowej jednostce napędowej zastosowano system reduckji spalin SCR, znany m.in. z ciągników MF serii 8600. Producent zapewnia, że nowy motor jest zużywa o 10 proc. mniej paliwa niż podobne podczas pracy w takich samych warunkach.
Z przodu maszyny zaczepiono 9-metrowy hedrer Powerflow, a za wydajny omłot i separację odpowiada system HyPerforma.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!