Wspólny projekt Michelin, firmy Amyris oraz Braskem ma na celu wdrożenie do przemysłowej produkcji opon odnawialnego izoprenu. Głównym zadaniem prac badawczych jest umożliwienie zdobycia dodatkowego źródła poly-izoprenu wykorzystywanego do produkcji wysokiej jakości opon. Będzie to surowiec wysokiej klasy, ale jednocześnie przyjazny dla środowiska.

Braskem to jedna z największych firm petrochemicznych działająca na obu kontynentach amerykańskich, a także światowy lider w produkcji biopolimerów. Jednocześnie jest to największy w obu Amerykach producent żywic termoplastycznych, Firma ma 36 zakładów w Brazylii, Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech.

Amyris z kolei to firma zajmująca się wytwarzaniem produktów z surowców odnawialnych. Amyris wdrożył do produkcji cały szereg przyjaznych dla środowiska produktów oznaczonych marką No Compromise, które wykorzystywane są w kosmetykach, barwnikach, aromatach. Firma wytworzyła także z odnawialnych źródeł benzynę i olej napędowy również oznaczone logo No Compromise.

Obie firmy pracują we współpracy z przedsiębiorstwem Michelin, które jest jednym z ważniejszych graczy na rynku opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe. Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 100 tys. osób i jest obecna w 170 krajach. Michelin ma 67 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!