Milionowy ciągnik ze stajni SDF został zaprezentowany podczas ostatnich targów Agritechnica w Hanowerze. Egzemplarz został wyprodukowany w rodzimych zakładach w Treviglio we Włoszech.

Historia włoskich ciągników Same miała początek w 1927 r., kiedy Francesco Cassani i jego brat Eugenio zaprezentowali traktor Cassani – jeden z pierwszych na Świecie ciągników zasilanych silnikiem Diesla. W tym roku przypadaja więc 85-ta rocznica powstania marki.

Od 85 lat trwa umacnianie firmy przez rozbudowę linii produkcyjnych, przejęcia innych marek, wzrost produkcji maszyn oraz zwiększanie zatrudnienia. Do najważniejszych wydarzeń w historii firmy należy zaliczyć:

  • 1927 – pierwszy ciągnik Cassani,
  • 1942 – produkcja pierwszego ciągnika z nazwą Same
  • 1952 – wdrożenie produkcji ciągnika Same DA 25, pierwszego na Świecie z napędem na 4 koła
  • 1972 – przejęcie historycznej marki ciągników Lamborghini
  • 1979 – przejęcie znanego, austriackiego producenta ciągników Hurlimann
  • 1995 – przejęcie niemieckiego koncernu Deutz-Fahr

Dzisiaj grupa SDF produkuje i sprzedaje maszyny rolnicze i specjalistyczne pod takimi markami jak: Same, Deutz-Fahr, Lamborghini, Hurlimann i Gregoire marką przejętą w w 2011 r. specjalizującą się w sprzęcie wykorzystywanym w winnicach i przy zbiorze winogron.

Produkcja maszyn odbywa się w czterech miejscach w Europie (Włochy, Niemcy, Chorwacja i Francja), w Indiach, Rosji oraz Chinach. Koncern prowadzi także partnerstwa w produkcji ciągników o mocy 50-70 KM w Turcji.

Oferowane dzisiaj ciągniki obejmują paletę maszyn o mocach od 30 do 300 KM, a także kombajny zbożowe z silnikami o mocy od 140 do 400 KM. W ciągu dwóch kolejnych lat oferta ciągników ma zostać powiększona o ciągniki z silnikami generującymi moc do 440 KM. Podobał się artykuł? Podziel się!