Z nazwy miniładowarka, ale z praktyki to raczej wielofunkcyjny robot. Bobcat MT55 powinien sprawdzić się wszędzie tam, gdzie nie można używać większych maszyn. Jest długa na 2,36 m i szeroka na 0,9 m (wymiary z łyżką). Dzięki temu mieści się w każdym przejściu i bramie zarówno na dworze jak i w zamkniętych pomieszczeniach.

Łatwe podłączanie dodatków podnosi komfort pracy operatora i produktywność pracy. Po jej zakończeniu, osprzęt może zostać szybko usunięty dzięki w pełni zautomatyzowanym funkcjom.

Uniwersalność zastosowania gwarantuje mu kilkanaście rodzajów przystawek. Przekopywanie gruntu, wyrównywanie, przenoszenie ciężarów (kamienie, ziemia), prace porządkowe w gospodarstwie, instalacje narzędzi, rozbiórka, transport materiałów - to tylko niektóre które z prac, które można wykonać z mini ładowarka gąsienicową Bobcat i jej dodatkami.

Zaletą maszyny jest też podwozie gąsienicowe, które zdecydowanie zwiększa trakcję maszyny, niezależnie od rodzaju podłoża na którym pracuje. Gumowe gąsienice pomagają także w zminimalizowaniu szkód podczas jazdy po trawnikach, kostkach brukowych i chodnikach.

Jeśli chodzi o sterowanie podczas poruszania się maszyny, to odbywa się ono za pomocą jednego, wielofunkcyjnego drążka. Drugi uchwyt służy do kierowania podnośnikiem i dodatkami.

Podobał się artykuł? Podziel się!