Moduliner HR 6004ML został stworzony przede wszystkim z myślą o firmach usługowych. Maszyna pracuje na szerokości 6 m. Jej konstrukcja jest modułowa i składa się z:

  • brony wirnikowej z zębowym wałem dogniatającym Maxipacker lub Packliner dogniatającym glebę bezpośrednio w rzędach wysiew,
  • dużego zbiornika nabudowanego na podwoziu z solidnymi kołami i wyposażonego w tylny zaczep; pojemność zbiornika to 2800 litrów i może być rozbudowana do 3500 litrów,
  • sekcji wysiewających Seedflex do siewu rzędowego lub 8-rzędowego siewnika punktowego.


Mimo dużych gabarytów, maszyna złożona do transportu nie przekracza 3 m.

Sekcje wysiewające Seedflex (48 sztuk) są montowane w układzie równoległoboku z kołami dogniatającymi. Takie zestawienie daje dobre kopiowanie terenu i możliwość pracy z dużymi prędkościami. Dwa aparaty wysiewające sterowane są za pomocą silników hydraulicznych – to zapenia wysoką precyzję wysiewu nawet w przypadku nasion trudnych do wysiewu (groch, bób), wysiewu nawozu lub przy wysokiej prędkości jazdy. Prędkość jazdy jest monitorowana z użyciem radaru oraz przez elektroniczny terminal sterujący T 75.

Kiedy chcemy wysiać nasiona punktowo, na przykład kukurydzę, wystarczy zdemontować belkę z redlicami wysiewającymi, a w jej miejsce zagregować siewnik punktowy. W takim przypadku, duży zbiornik siewnika Moduliner jest wykorzystywany do nawozu.

To co w Modulinerze najbardziej doceniają użytkownicy, to przede wszystkim wysoki komfort obsługi, uniwersalność i wyjątkową zwrotność, która jest szczególnie ceniona w przypadku wykonywania usług na małych polach.

Podobał się artykuł? Podziel się!