- Promocją objęty jest model 952.5 z silnikiem spełniającym normę emisji spalin Tier IIIB. „Normalna" cena tego modelu oscylowała wokół 100 tys. zł netto. Obecnie za ciągniki zapłacimy 95 tys. zł czyli 1000 zł za każdy 1 KM - mówi Rafał Oświeciński z firmy MTZ Belarus Tractor.

Ciągniki 952.5 są wyposażane w jednostki napędowe MMZ o pojemności 4,75 l. Turbodoładowane, 4-cylindrowe silniki współpracują z chłodnicą powietrza doładowującego (Intercooler). W ciągnikach instalowany jest układ wtrysku common rail, wytwarzany na licencji firmy Bosch w zakładach mińsku. Poza tym w ciągnikach znajdziemy układ SCR.

Za przeniesienie napędu w Belarusie 952.5 odpowiada zsynchronizowana przekładnia 14/4. Załączanie blokady tylnego mostu oraz wałka WOM (540 lub 1000 obr/min) odbywa się elektrohydraulicznie. Ciągnik ma masę własną 4,4 t a udźwig jego podnośnika to 4,5 t. Układ hydrauliczny obejmuje pompę o wydatku 54 l/min i rozdzielacz z 3 parami wyjść hydraulicznych.

- Promocja trwa do wyczerpania zapasów. Jest jednak szansa, że przedłużymy ją do końca tego roku - podsumowuje Oświeciński.

Podobał się artykuł? Podziel się!