Osiem modeli rozrzutników z serii Muck Master dysponuje pojemnościami od 12 do 24 m3. Okazją do zapoznania się z konstruckją nowych maszyn będą targi Polagra Premiery (16-19 luty), a później Agrotech Kielce (16-18 marca), gdzie firma przedstawi model M14.

Konstrukcja M14 opiera się na ramie modelu M12 i jest wyposażona w nadstawkę i górną przykrywę ochronną, umożliwiającą załadunek 14 m3 obornika. Rozrzutnik wyróżniają m.in. wałki adaptera o ponad metrowej średnicy z 46 odwróconymi nożami, umożliwiającymi równomierne rozrzucenie materiału z jednoczesnym zachowaniem jednakowej wydajności pracy.

M14, podobnie jak pozostałe rozrzutniki z tej serii, ma możliwość doposażenia w takie elementy jak: Ten nowy  M14 może być wyposażony w różnego rodzaju opcje dodatkowe, które są również dostępne dla całej gamy rozrzutników,  jak np. zasuwa gilotynowa, centrala hydrauliczna, sterowanie z kabiny, jeden lub dwa deflektory boczne oraz naprężenie hydrauliczne łańcucha taśmy. Podobał się artykuł? Podziel się!