PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Myślą poważnie o rynku przyczep samozbierających

Autor: farmer.pl/K.Hołownia

Dodano: 11-03-2013 10:04

Tagi:

Do tej pory rynek przyczep samozbierających z rotorem tnącym należał wyłącznie do firm zagranicznych. Konkurencją dla tych maszyn mogą być wkrótce przyczepy Roto z Metaltechu.Od niedawna w cenniku firmy z Mirosławca znajdują się dwa nowe produkty: przyczepy samozbierające Roto 6 i Roto 10. Pierwsza ma ładowność 6 ton i pojemność 27 m3, druga - 10 ton i 35 m3. Maszyny mają szansę stać się konkurencją dla oferowanych na rynku droższych przyczep zachodnich.

Przyczepy wyposażono w podbieracz i rotor tnący z 27 nożami renomowanej firmy zachodniej. Znajduje się w nim 27 noży, które tną materiał na 50-mm odcinki.

- Przyczepy to nasze drugie podejście do produkcji przyczep do zbioru zielonek. Na razie będziemy bazowali na tych dwóch tonażach - mówi Marek
Daczyszyn, specjalista ds. marketingu Metaltech. - Pierwsze przyczepy się sprzedały. Zaiteresowanie jest spore, aczkolwiek jest to produkt który trafia do wąskiej grupy rolników, którzy muszą mieć odpowiedni areał do zbioru - dodaje.

Kilka przyczep pracuje już w gospodarstwa. Ze względu iż jest to zupełnie nowych produkt w ofercie Metaltechu, teraz trwa produkcja zaledwie pięciu nowych przyczep po czym ma być ona chwilowo wstrzymana aby dokładnie zweryfikować działanie pracujących maszyn i wprowadzić ewentualne zmiany konstrukcyjne.

Cena wyjściowa przyczepy Roto 6 to 191,8 tys. zł, natomiast większa Roto 10 kosztuje 207,8 tys. zł (ceny brutto).

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • s 2013-05-13 00:57:08
    gościu niedaleko mnie kupił taką i spisuje się znakomicie. Nie ma jakiś złotych wstawek o których piszesz ale cenowo jest o wiele tańsza niż zachodnie więc i tak się opłaca
  • opolskie 2013-03-11 21:08:38
    pewnie maja zlote wstawki i dlatego taka cena.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!