Nowa generacja wozów paszowych z 2 pionowymi ślimakami została stworzona z myślą o gospodarstwach, w których wykorzystanie maszyn do przygotowania i zadawania paszy było do tej pory ograniczone ze względu na małe wymiary bram budynków.
Profile oferowany jest w dwóch wersjach: 14 i 18 m3, przystosowanych do stad o wielkości 65 – 140 sztuk, w tym krów mlecznych z dawkami o dużej zawartości włókna. Wysokość modelu o pojemności zbiornika 14 m3 wynosi 2,46 m, natomiast szerokość – 2,31 m (liczona do krawędzi kół).

Konstrukcja mieszadeł umożliwia przygotowanie wszystkich rodzajów paszy (kiszonka, siano, słoma, sianokiszonka) ładowanych w belach okrągłych lub prostopadłościennych. Szybkie i energiczne mieszanie paszy zapewnia podwójny skok zwojów podczas ostatniego ćwierć obrotu.

Seryjnie wozy paszowe są wyposażone w wagę Kuhn T10, a jako opcja może być zainstalowane oprogramowanie umożliwiające komponowanie 80 dawek składającyhc się z 20 komponentów i 10 skarmianych porcji. Wysyp paszy następuje za pomocą przenośnika taśmowego ze zmianą kierunku pracy. Opcjonalnie może być on wyposażony w hydrauliczny system przesunięcia do 24 cm.

Źródło: farmer.pl/Kuhn

Podobał się artykuł? Podziel się!