Od czasu kiedy Właściciel Samaszu Antoni Stolarski w warsztacie samochodowym zbudował za namową ojca  kopaczkę elewatorową minęło ćwierć wieku. Tyle czasu wystarczyło aby firma stała się czołowym producentem kosiarek w Polsce i liczącą się marką w Europie. Dzisiaj w ofercie białostockiego producenta dostępnych jest 90 modeli maszyn. Oprócz kosiarek oferowane są również maszyny do przetrząsania i zgrabiania zielonekoraz sprzęt komunalny.

4 grudnia, z okazji 25-lecia działalności firmy ,odbyły się uroczyste obchody rocznicowe, na które zostało zaproszonych około 200 osób - przede wszystkim polskich i zagranicznych dealerów, dostawców podzespołów i dziennikarzy. Wydarzenie było również okazją do zwiedzenia fabryki i uroczystego otwarcia jej nowej części fabryki- hali łączącej starą część ze zbudowaną trzy lata temu. Inwestycja pochłonęła 1,3 mln zł, a w dużej części przy jej budowie brali udział pracownicy Samaszu.

Dalsza część obchodów odbyła się w Hotelu Gołębiewski w centrum Białegostoku. Podczas bankietu szef Samaszu zebrał mnóstwo gratulacji i życzeń sukcesów oraz kolejnych lat rozwoju. Wręczono również wyróżnienia najlepszym dealerom oraz zasłużonym pracownikom firmy.

 

źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!