Podane ceny maszyn są orientacyjnymi cenami brutto i mogą się znacząco różnić w zależności od konfiguracji maszyn i w niektórych przypadkach - kursu obcej waluty. Ceny produktów podawanych w euro przeliczone według kursu 1 euro = 4,10 zł Trzy komputery w jednym

Terminal Amatron 3 firmy Amazone to następca oferowanego do tej pory Amatrona+.

W odróżnieniu od poprzednika, nowy komputer charakteryzuje się wyraźnie większym zakresem usług.

Urządzenie obejmuje całość obsługi rozsiewaczy nawozów, opryskiwaczy polowych i siewników Amazone, a także wszystkich maszyn kompatybilnych z technologią ISOBUS oferowanych również przez innych producentów.

Nowością w Amatronie 3 jest włączenie funkcji GPS-Switch, GPS-Track i funkcji GPS-Maps.

GPS-Switch służy do automatycznego przełączania maszyn na uwrociach oraz obsługi włączania poszczególnych sekcji szerokości dla rozsiewaczy nawozów, opryskiwaczy polowych oraz siewników. GPS-Track służy do prowadzenia równoległego, umożliwiając optymalne wykorzystanie szerokości roboczej maszyn i zapobiegając pokrywaniu się sąsiednich przejazdów. Trzecią funkcją jest GPS-Maps, która pozwala na odczyt map zasobności pól i zmienne dawkowanie nawozów.

- Amatron 3 to bardzo uniwersalne urządzenie. W jednym terminalu uzyskujemy to, co dotychczas było dostępne w trzech, a więc: zmienne dawkowanie, automatyczną regulację szerokości roboczej i jazdę równoległą - mówi Andrzej Borowiec, przedstawiciel i doradca w Polsce firmy Amazone. - Kupujący terminal dostanie także dodatkowo 50 darmowych godzin korzystania z aplikacji.

Później może wykupić jednorazowo kod odblokowujący jedną lub wszystkie aplikacje - dodaje Borowiec.

Tetra Cap po modyfikacjach

Joskin wprowadza szereg ulepszeń w przyczepach transportowych Tetra Cap.

Najważniejsza modyfikacja dotyczy poprawy uszczelnienia skrzyni. Zastosowano nową uszczelkę główną oraz szersze uszczelki w pionowych słupkach. Drugą istotną zmianą jest wyposażenie w nową plandekę. Charakteryzuje się ona wielowarstwowym materiałem o wysokiej wytrzymałości, co ma zapobiec uszkodzeniom powstałym w wyniku tarcia. Większa jest także liczba naciągaczy mocujących plandekę. Materiał jest teraz mocniej napięty i skuteczniej odprowadza wodę. Burty zmodyfikowano, montując na nich listwę podtrzymującą plandekę.