PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Na wsi można zbić kokosy

Na polskiej wsi można zbić kokosy. Wie o tym handlująca sprzętem rolniczym duńska grupa Grene - informuje "Puls Biznesu".Handlująca maszynami rolniczymi duńska grupa Grene działa w Polsce od 17 lat, a jej roczne obroty przekraczają 250 mln zł. - Mamy 98 sklepów, z czego 12 działa we franczyzie, którą zaczęliśmy rozwijać w ubiegłym roku - mówi Jarosław Łuczak, szef działu rozwoju Grene.

Polscy rolnicy stopniowo unowocześniają i rozwijają parki maszynowe. - Rośnie więc zapotrzebowanie na części zamienne do maszyn zachodnich producentów, podczas gdy popyt na części do starych, poczciwych ursusów i podobnych maszyn jest cały czas na podobnym poziomie - mówi Jarosław Łuczak.

Z badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez Martin & Jacob wynika, że w co trzecim spośród ponad 2 mln polskich gospodarstw rolnych planowano kupić w ciągu 12 miesięcy nowy sprzęt rolniczy, zwłaszcza nowe ciągniki.

Polska jest dziś największym rynkiem duńskiej grupy, której obroty sięgają 1,4 mld DKK (około 775 mln zł), i zapewnia jej jedną trzecią przychodów. Większość nowych placówek Grene ruszyła w województwach południowo-wschodnich, gdzie jeszcze niedawno sklepów pod duńskim szyldem nie było.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (8)

 • JKC 2013-01-18 23:28:27
  Jak przyjdzie chiński badziew np. łańcuchy to po prostu nie biorę, i tak przesyłają to po między sklepami. Do zagranicznych jest trochę części eksploatacyjnych i roboczych konkurencyjnych cenowo do serwisów fabrycznych. Do dużych ursusów części wychodza taniej bo daja jeszcze rabat. Biedronka też jest portugalska i nikt nie krzyczy bo dużo rodaków pracuje, podobnie w oddziale polskim greene.
  Duży plus że asortyment można przejrzeć on-line na stronie sklepu.

  Aha wszystkie filtry do NH są chińskie więc lepiej kupić taniej po za dealerem.
 • Krzychu 2013-01-18 15:52:39
  Największym kitem w ofercie Grene są wszystkie części i podzepsoły sygnowane logo "Steel Power", szajs nieprawdopodobny. Ceną też są mało konkurencyjni. Ale niestety robię tam zakupy bo czasami tylko tam mogę szybko kupić potrzebne części (sprawdzanie dostępności części on-line na danym sklepie).
 • arszczecin 2013-01-18 14:20:02
  sierpień zeszły rok, ani agroma ani greene nie mieli siatki do pras, nie tyle w sklepie co w magazynach. greene zamawia mi na jutro 6 rolek, plus inni chcieli, przychodzi 2.
 • kissmy... 2013-01-18 14:03:41
  artykuł jest chyba troszeczkę sponsorowany, gdyż o kokosach się nie traktuje, a publikują go chyba na wszystkich portalach, co ciekawe grene inwestuje nawet w małych miejscowościach a agromy się wykruszają, z jednej strony jest to pozytywne zjawisko, bowiem grene ma lepsze zaopatrzenie, ale z drugiej strony drenuje kieszenie
 • Adam 2013-01-18 13:38:10
  Gdy bym ja zarządzał tym portalem, to tego kto dał taki tytuł tego artykułu wyrzucił bym z pracy. Taki tytuł to czysta kpina. Nie rozumiem jak tak dobry i popularny portal i gazeta może dawać takie tytuły. Tytuł jest co najmniej nieodpowiedni i nie pasuje do artykułu. Jeśli na wsi można zbić kokosy to proszę bardzo. Niech Grene założy we wsi, w której ja mieszkam, gdzie dom od domu kilometr i 5 rolników na krzyż i niech robi kokosy. Zapraszam
 • Adam 2013-01-18 13:32:35
  Wpuscili do Naszego kraju Duńczyków, jak by w Polsce Agromy nie było. A Grene łupi rolników, bo ceny maja wyższe niż w innych prywatnych sklepach, a towar gorszy, bo w większości chiński. Ale ładne budynki, na ogół spore zaopatrzenie przyciąga naiwnych ludzi, a zyski idą do Danii. Nie długo wszystkie pieniądze Polaków wyjadą za granicę.
 • arszczecin 2013-01-18 09:57:55
  zmieńcie tytuł plis
 • JKC 2013-01-18 09:28:27
  Dobry sklep z dobrymi cenami a dla gorliwych rabat. ( artykuł kryptoreklama )
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!