PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Najniższa ładowarka teleskopowa na rynku

Najniższa ładowarka teleskopowa na rynku

Autor: farmer.pl/K.Hołownia

Dodano: 12-03-2013 12:54

Tagi:

W starszych, niskich budynkach też mogą pracować wydajne ładowarki teleskopowe. Przykładem takiej maszyny jest Merlo P25.6L, której wysokość to zaledwie 177 cm.Maszyna zawdzięcza swoją niezwykle kompaktową wysokość m.in. nisko osadzonej kabinie, kołom z ogumieniem w rozmiarze 16,5 cala oraz obniżonemu podwoziu. Prześwit pod ładowarką to około 28 cm. Jeśli komuś tak niska ładowarka nie jest potrzebna, może wybrać ogumienie 18-calowe, co podniesie maszynę i zwiększy prześwit poprawiając właściwości jezdne w terenie.

- Model jest oferowany od zeszłego roku. Chcemy ten produkt promować, bo uważamy że jest spora grupa rolników, którzy takich maszyn potrzebują. Ładowarka jest polecana tam, gdzie są niskie budynki inwentarskie, stare obory. Sprzedaliśmy już kilkanaście sztuk tego modelu - mówi Mirosław Wróbel, dyrektor handlowy na Polskę

Oprócz wysokości, pozostałe wymiary są takie same jak standardowej ładowarce z tej gamy produktowej o wysokości 1,92 m. Taki sam pozostaje również udźwig nominalny (2500 kg) i zasięg ramienia (3,3 m).

Maszynę napędza silnik Kuboty o mocy maksymalnej 75 KM. Napęd na koła jest przekazywany za pomocą jednostopniowej przekładni hydrostatycznej.

- Liczącym się parametrem jest maksymalna prędkość jazdy, która wynosi 36 km/h. Konkurencja w tym zakresie oferuje najczęściej 25 lub 28 km/h - dodaje Wróbel.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Stefan 2013-03-12 16:55:55
    do jakiego dealera w Wielkopolsce?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!