Farmtac 555 zwrócił naszą uwagę podczas jednej z pierwszych prezentacji maszyny. Cinik można było zobaczyć na targach Polskie Zboża Zielone Agroshow 2013, które odbyły się w miniony weekend w Kąkolewie (Wielkopolska), na stoisku firmy Maciej Graczyk.

Ciągnik to totalnie prosta konstrukcja, przypominająca popularnego niegdyś Ursusa C-360. Maszyna została pokazana z podstawowym wyposażeniem, a więc bez kabiny (rama ochronna) i przedniego napędu. Taka konfiguracja wpłynęła niewątpliwie na niską cenę ciągnika składanego w Mrągowie - 39900 zł netto (49077 zł brutto).

- Model 555 do dobra propozycja do pracy w budynkach inwentarskich. W wersji 555DT, ciągnik jest wyposażony dodatkowo m.in. w kabinę i układ napędu przednich kół - mówi Maciej Graczyk, przedstawiciel marki Farmtrac z Turska. Dodaje, że kabinę można też dopasować od „sześćdziesiątki".

Pod maską Farmtraca pracuje 48-konny, 3-cylindrowy silnik Escorta o pojemności 3146 cm3. Za przeniesienie napędu odpowiada suche sprzęgło i przekładnia mechaniczna 8/2. Układ kierowniczy wyposażono we wspomaganie skrętu kół.

Pompa hydrauliczna ma wydanojność 34 l/min., natomiast maksymalny udźwig wynosi 1400 kg. Z tyłu znalazły się dwie pary szybkozłączy hydraulicznych.

Zbiornik paliwa ma pojemność 83 l, a całkowita masa ciągnika to niespełna 2,8 tony. Wał odbioru mocy może obracać się z prędkością 540 obr./min. lub zależną od prędkości jazdy.

Podobał się artykuł? Podziel się!