Farmer: Co najbardziej wpłynęło na wybór marki New Holland w 2010 r?

Tomasz Kozieł: W roku 2010 odświeżyliśmy naszą ofertę, wprowadziliśmy na rynek nowe produkty. W marcu po raz pierwszy zaprezentowaliśmy limitowaną serię traktorów T7000 Blue Power, która wzbudziła ogromne zainteresowanie klientów. Skupiliśmy się także nad specjalistycznymi rozwiązaniami, oferując między innymi ciągnik TD5000 High Clearance do nawożenia pogłównego, oprysków oraz innych prac pielęgnacyjnych. Podczas targów Agro-Show przedstawiliśmy traktor TD4000F do wszechstronnego zastosowania w sadach i ogrodach. Ważnym elementem sukcesu marki New Holland jest jej profesjonalna sieć dealerska, która oferuje klientom najlepsze produkty oraz kompleksową obsługę na najwyższym poziomie.

F: Jakie modele były najchętniej wybierane przez rolników w 2010 r?

TK: W traktorach do 100KM największą dynamikę wzrostu sprzedaży wykazała seria T5000, natomiast w ciągnikach powyżej 100KM widzimy ciągły wzrost zainteresowania klientów traktorami z serii T7000.

W roku ubiegłym zauważyliśmy wyraźny trend wzrostowy ciągników o wyższych specyfikacjach i mocach, wynikający z coraz większych wymagań klientów. Mając coraz większą świadomość, dokonują zakupu wiedząc, że inwestycja w nowoczesne maszyny jest inwestycją, która się opłaca.

F: Jakie są plany sprzedaży na bieżący rok?

TK: Rok 2011 będzie rokiem premier handlowych nowych serii traktorów o dużej mocy, przeznaczonych dla gospodarstw wielkoobszarowych: T7, T8 i T9. Będziemy promować najnowocześniejsze rozwiązania marki New Holland, takie jak system SCR, który zapewnia spełnienie norm emisji spalin Tier 4A. System SCR pozwala na zwiększenie mocy maszyny przy znacznych oszczędnościach zużycia paliwa, sięgających 10 proc., przy jednoczesnym zachowaniu troski o środowisko.

Następnym elementem strategii New Holland w 2011 r. będzie rozszerzenie dostępności bezstopniowej przekładni AC na kolejne serie traktorów, premierowym modelem w naszej gamie jest ciągnik T7.210 AC, który zdobył zaszczytny tytuł przyznawany przez dziennikarzy europejskiej prasy rolniczej "Złoty Traktor za Rozwiązania Konstrukcyjne 2011".

Rok 2011 będzie dla New Holland rokiem umacniania pozycji lidera rynku sprzedaży nowych traktorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!