PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Największa prasa zmiennokomorowa

Największa prasa zmiennokomorowa

Bele o rekordowej średnicy do 2 m, sterowanie ISOBUS, wzmocniona konstrukcja i nowoczesny wygląd – to najważniejsze cechy prasy Welger RP 545 firmy Lely.Welger RP 545 to już trzecia generacja pras zmiennokomorowych w ofercie Lely. Pierwszą był model RP 520, debiutujący 13 lat temu, cieszący się dużym uznaniem wśród użytkowników. Kolejnym był RP 535, a nowy RP 545 jest jego kontynuacją.

Dla wzmocnienia konstrukcji elementów roboczych, w systemie napinającym pasy użyto 50-milimetrowych, podwójnych łożysk rolkowych Profi. Dzięki temu maszyna będzie najmocniejszą ze wszystkich pras jakie dotychczas wyszły z fabryk Lely. Łożyska każdego walca i wałka w komorze prasowania są teraz łatwo dostępne i przystosowane do smarowania.

Do sterowania służy nowy system elektroniczyny E-Link Pro z dużym, jasnym wyświetlaczem. Można znaleźć na nim wszystkie użyteczne funkcje oraz informacje równomierności wypełnienia komory, co pomoże kierującemu w prawidłowym prowadzeniu maszyny przez wał zbieranego materiału. Urządzenie jest również kompatybilne z systemem ISOBUS, dzięki czemu można je spiąć z każdym ciągnikiem pracującym w tej technologii i obsługiwać je z panelu tego ciągnika. Specjalny program poprowadzi użytkownika krok po kroku w ustawieniu maszyny do pracy, zgromadzi istotne informacje o pracy na danym polu lub dla konkretnego klienta (m.in. liczba bel czy łączny czas pracy). Dane te można później przenieść na inny komputer za pomocą złącza USB. System sterowania E-Link Pro ISOBUS jaki zainstalowano w tej prasie stanowi nowy standard systemów operacyjnych maszyn Lely. Kolejne wersje pras, a także innych urządzeń do zbioru zielonek, będą wyposażone w ten system.

Bele od 90 do 200 cm średnicy – Lely Welger RP 545 jest największą europejską prasą zmiennokomorową. Maszyna ma być dostępna już na przyszły sezon. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!