Zaprojektowana przez Zakłady Hydrauliki Siłowej w Łodzi, należące do Grupy Kapitałowej Complex przekładnia, jest przeznaczona do napędu podłogi w maszynach rolniczych, na przykład rozrzutnikach obornika. Jest to pierwszy tego typu projekt realizowany przez tego producenta, specjalizującego się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu hydrauliki siłowej dla urządzeń przemysłowych, rolniczych oraz górniczych.

Przełożenie przekładni to 1:29,85, moment wyjściowy wynosi 3000 Nm, natomiast obroty wyjściowe – 375 obr/min. Masa urządzenia to 34 kg. Trwałość konstrukcji została określona na 8000 godzin pracy.

Jak dotąd Spółka ZHS oferowała szeroką gamę produktów do wielu dziedzin gospodarki (m.in. górnictwo, motoryzacja, energetyka itd.). Banży rolniczej były dedykowane głównie skrzynie przekładniowe.

Poszerzenie oferty produktowej dla rolnictwa o przekładnie do napędu podłogi to efekt rosnącego zapotrzebowania na takie urządzenia. Produkt jest na razie zupełną nowością w ofercie i spółka nie zdążyła jeszcze podpisać żadnej umowy na jego produkcję i dostawę. Samo urządzenie posiada parametry zbliżone do innych tego typu maszyn dostępnych na rynku. Zarząd ZHS liczy jednak na większą trwałość własnych produktów. Czy tak będzie? Czas pokaże.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!