Ogólna konstrukcja i zasada działania pras nie uległa zmianie, ale w nowej serii maszyn zastosowano kilka rozwiązań, dzięki którym wydajność ma wzrosnąć nawet o 20 proc. Jest to m.in. wyższa prędkość obrotowa tłoka – do 48 obr./min.). Dodatkowo zwiększono o 5 proc. gęstość formowanego balotu.

- Nowe prasy BigBaller zastąpią dotychczasową serię 9000. Oznaczenie nowych maszyn mówi jednocześnie o rozmiarze prasowanej kostki, na przykład model 1270 oznacza kostkę o szerokości 1,2 m i wysokości 70 cm. Maszyny będą dostępne już na nowy sezon, a więc zamówienia będzie można składać na początku przyszłego roku – mówi Józef Dębski z New Holland Polska.


W maszynach można znaleźć takie rozwiazania jak całkowicie nowy mechanizm podbierający MaxiSweep oraz zoptymalizowany system monitorujący przepływ plonu w komorze kompresji wstępnej. Systemy te zostały jednocześnie połączone z renomowanymi rozwiązaniami, m.in. Crop ID oraz technologię podwójnego węzła, co zapewnia świetne rezultaty w formowaniu bel podczas zbiorów siana, pasz czy słomy na dużą skalę.

Seria obejmująca cztery modele umożliwia produkcję bel o wymiarach od 80 x 70 cm do 120 x 90 cm. Konstrukcja pras zapewnia elastyczność przy zmianie rodzaju zbioru oraz bardzo dobre osiągi zarówno w przypadku plonów tradycyjnych, jak i nietypowych, takich jak trzcina cukrowa czy kukurydza pastewna, co idealnie sprawdza się w rozwijającym się sektorze biomasy.

Podobał się artykuł? Podziel się!