W tym roku po raz pierwszy podczas wiosennych pokazów New Holland zaprezentował pełną gamę maszyn dostosowanych specjalnie do potrzeb hodowców.

Największe zainteresowanie rolników wzbudziły oczywiście ciągniki. Każdy osobiście mógł przetestować modele T4, T5, T6 i TD5 z przestronnymi kabinami deluxe VisionViewTM oraz HorizonTM - „Konsola Command Arc dostarcza szerokiej gamy elektronicznie wspomaganych elementów sterujących, gwarantując zupełnie nowy wymiar pod względem wygody i ergonomii pracy. Konsola została zaprojektowana w ten sposób, że umożliwia wybór najczęściej używanych elementów sterujących bez zbędnego manewrowania ciałem, co jednocześnie zwiększa wydajność i zmniejsza zmęczenie operatora. A wszystko umieszczone w przestronnej i klimatyzowanej kabinie - tłumaczy Łukasz Jarczyński, specjalista New Holland ds. maszyn do zbioru zielonek.

Z kolei ciągniki New Holland T6 - to sprawdzone, czterocylindrowe jednostki napędowe, które dzięki systemowi zarządzania mocą silnika EPM osiągają moc przekraczającą 160 KM i maksymalny moment obrotowy rzędu 676 Nm. Kompaktowe gabaryty modeli czterocylindrowych łączą w sobie świetną zwrotność, elastyczność i wydajność.

Dodatkowo w serii T6 Auto Command zastosowano technologię Active Start Stop, która poprawia bezpieczeństwo np. w przypadku transportu dużych ładunków, szczególnie na pagórkowatym terenie. Po zatrzymaniu przekładnia napędowa aktywnie utrzymuje ciągnik w położeniu stacjonarnym.

W trakcie pokazów każdy na własnej skórze mógł przekonać się o wszechstronności ciągników New Holland. Kompaktowe rozmiary, a przy tym mocny silnik oraz szeroka gama wyposażenia dodatkowego pozwalają tak skonfigurować ciągnik, iż ten sam model może pracować zarówno w gospodarstwie o kierunku hodowlanym jak i uprawowym. Maszyny sprawdzą się również w transporcie, a także jako ciągnik usługowy.

Zainteresowaniem uczestników pokazów cieszyły się również prasy belujące New Holland. Furorę wzbudził model Roll Baler 125 Combi, który łączy proces belowania i owijania podczas jednego przejazdu przez pole.

Prasy Roll Baler przeznaczone są do eksploatacji w wymagających warunkach. Seria ta została zaprojektowana pod kątem zapewnienia najwyższej wydajności na polu, niezawodności oraz formowania bel o jednorodnej gęstości.