Firma New Holland całkowicie zmieniła projekt przystosowanej do pracy przy dużych obciążeniach serii LM ładowarek teleskopowych o wysokości podnoszenia od sześciu do dziewięciu metrów. Obecnie ładowarki z tej rodziny charakteryzują się dużo większą wydajnością oraz wyższym poziomem komfortu obsługi.

Składającą się z pięciu modeli gamę, w skład której wchodzą LM 6.32, LM 6.35 Elite, LM 7.35, LM 7.42 Elite i LM 9.35, cechuje maksymalny udźwig 4200 kg oraz maksymalna wysokość podnoszenia 9,1 metra.

- Nowa seria LM to owoc szeroko zakrojonych konsultacji, seria LM została zmieniona „od stóp do głów" - wyjaśnia Luca Mainardi, dyrektor ds. zarządzania produktami: ciągnikami, ładowarkami teleskopowymi oraz systemami rolnictwa precyzyjnego.

- Połączyliśmy imponujące osiągi w zakresie udźwigów i mocy z udoskonaloną elastycznością maszyn, najlepszym w tej klasie doświadczeniem operatorskim i wiodącą w klasie widocznością. Dodatkowo ofertę maszyn uelastyczniono poprzez wprowadzenie zarówno wariantu standardowego, jak i wysokowydajnego Elite, do modeli LM6.32 i LM7.35 - dodaje Mainardi.

Konstrukcja pojazdów tej serii oparta jest na wewnętrznym projekcie firmy. Maszyny są skierowane przede wszystkim do średnich i dużych gospodarstw hodowlanych oraz usługodawców.

Nowa seria zastąpiła stare modele LM5040, LM5060 i LM5080. Aby to podkreślić, New Holland wprowadziła nowy sposób oznaczania ładowarek LM. Pierwsza cyfra określa maksymalną wysokość podnoszenia w metrach, a kolejne dwie maksymalny udźwig w setkach kilogramów.

Cała gama LM jest wyposażona w silniki NEF (New Holland) spełaniające normę spalin Stage 4A wykorzystując technologię selektywnej redukcji katalitycznej SCR ECOBlue. Standardowe maszyny LM osiągają maksymalnie do 121 koni mechanicznych mocy. Dla modeli Elite jest to 143 KM.

Podobał się artykuł? Podziel się!