Na szczycie podium nieprzerwanie króluje marka New Holland. W tym miesiącu zarejestrowano 268 ciągników tego producenta (o 9 proc. mniej niż przed rokiem). W porównaniu z marcem na pola wyjechało o 19 proc. mniej niebiesko-białych ciągników.

Na drugim miejscu uplasował się Zetor. Czeski producent sprzedał w kwietniu 181 nowych ciągników rolniczych. To wynik zarazem lepszy od ubiegłorocznego o 6 proc. i gorszy o 13 proc. od tego, który Zetor notował w marcu.

Na trzecim miejscu z niewielką stratą (5 sztuk) do wicelidera znalazł się John Deere. Zarejestrowano 176 maszyn spod znaku jelenia. To o 33 proc. mniej niż przed rokiem.

W tym miesiącu bardzo dobry wynik zanotowała również inna firma ze stajni CNH. Case IH poprawił rezultat sprzed dwunastu miesięcy o 36 proc. i ze sprzedażą na poziomie 150 sztuk uplasował się na czwartym miejscu. Tym samym Case IH zepchnął w kwietniowym zestawieniu markę Kubota na miejsce piąte.

Kubota zarejestrowała 129 ciągników. To co prawda wynik gorszy od marcowego o 24 proc. jednak w porównaniu z analogicznym okresem roku 2013, Japończycy sprzedali o 93 proc. maszyn więcej i nadal są marką, która lideruje wzrostom sprzedaży

Liderem w kwietniowym zestawieniu najlepiej sprzedających się modeli został L5040 marki Kubota. Zarejestrowano 39 sztuk tego popularnego sadownika (o 70 proc. więcej niż przed rokiem). Na drugim miejscu znalazł się Major 80. Różnica miedzy pierwszą i drugą lokatą to tylko jedna sprzedana sztuka więcej na rzecz sadownika Kuboty.

Zetor może być jednak zadowolony. W porównaniu z kwietniem 2013 roku sprzedaż bardzo popularnego wśród polskich rolników Majora, wzrosła o 19 proc. Nieco słabiej sprzedawał się sklasyfikowany na miejscu trzecim model Zetor Proxima 90. Zarejestrowano 28 sztuk tego 87-konnego ciągnika. To aż 180 proc. więcej niż przed rokiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!