W nowej kabinie sporo zmian - wszystkie dla zwiększenia komfortu operatora. Nowe lementy sterownicze klimatyzacji, panel oświetlenia, dodatkowe schowki oraz radio zostały dogodnie rozmieszczone na pulpicie w obrębie okładziny dachu. Umożliwia to operatorom precyzyjną regulację tych elementów sterowniczych podczas jazdy bez odrywania wzroku od drogi.

W kabinie przewidziano również gniazda do ładowania telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych. W obrębie odbiornika radiowego rozmieszczone są poręczne porty USB i AUX, umożliwiające podłączenie odtwarzacza MP3, natomiast technologia Bluetooth umożliwia łatwe, bezprzewodowe łączenie telefonów.

Wśród praktycznych schowków znalazła się m.in. zakładka z elastycznymi paskami z tyłu fotela instruktora, które nadają się do przechowywania dokumentów. Z przodu fotela instruktora umieszczona została również dodatkowa siatka - można do niej sięgnąć z poziomu ziemi, co przyda sie na przykład do przechowywania rękawic.

W kabinie Horizon obecnie standardowo montowana jest kierownica stosowana w linii ciągników T8, która jest grubsza, co umożliwia wygodniejsze i naturalne chwytanie.

W modelach SideWinder standardowo montowana jest przyciemniana szyba tylna. Chroni to operatora przed najintensywniejszym promieniowaniem podczas koszenia lub załadunku ziarna w środku lata. Dodatkową ochronę zapewnia opcjonalna, wbudowana tylna osłona przeciwsłoneczna, która pozostaje schowana, gdy się z niej nie korzysta.

W dźwigni wielofunkcyjnej CommandGrip zastosowano podświetlenie. Ikony elementów sterowniczych są podświetlone przezroczystymi, białymi diodami LED. W przyciskach wykorzystano technologię "soft touch" zmniejszającą siłę potrzebną do włączenia danej funkcji.

Większy ekran monitora IntelliView IV (przekątna ekranu 26,4 cm) umożliwia przejrzyste wyświetlanie funkcji ciągnika oraz danych naprowadzania na jednym ekranie, co eliminuje potrzebę montowania w kabinie większej liczby monitorów.

Wśród opcjonalnego wyposażenia kabiny ciągników znajdziemy m.in. podgrzewane, większe lusterka boczne z elektroniczną regulacją części górnej, pokrytą skórą kierownicę, stanowiącą standardowe wyposażenie wszystkich modeli Auto Command. Luksusowego charakteru dodaje również gruby dywanik pokrywający podłogę, dodatkowo zwiększający komfort pracy.

Produkcja nowych kabin rozpoczęła się z początkiem marca br. Pierwsze egzemplarze ciągników serii T6 i T6 powinny w ciągu najbliższych kilkunastu dni pojawić się u dealerów New Holland.

Podobał się artykuł? Podziel się!