Umowa dotyczy dostaw hederów do koszenia bezpośredniego dedykowanych dla sieczkarni samobieżnych serii FR. Umowę podpisali w Turynie 19 grudnia 2013r. Carlo Lambro, prezes New Holland Agriculture i Giulio Marangon, prezes zarządu Marangon.

- Partnerstwo, które zawarliśmy, pozwoli klientom marki New Holland, począwszy od 2014 r. na korzystanie z obszernej wiedzy specjalistycznej Marangon w zakresie hederów do koszenia bezpośredniego - stwierdził Carlo Lambro. - New Holland i Marangon zobowiązały się także do współpracy w ramach rozwoju hederów w przyszłości, co zaowocowałby dodatkową wydajnością produkcyjną i efektywnością operacyjną naszej sieczkarni samobieżnej serii FR.

Sześciometrowy heder 600FDR do koszenia bezpośredniego jest wyposażony w 14 superpłaskich okrągłych tarcz tnących, umożliwiających nieprzerwany przepływ masy i zwiększoną niezawodność. Przenośnik o średnicy aż 825 mm szybko podaje pokos do maszyny tak aby zapewnić jak njwyższą wydajność.

Konstrukcja główna składa się z jednego modułu, na którym zamontowana została listwa tnąca, co zwiększa wytrzymałość i stabilność całej maszyny. Ponadto podczas cięcia wysokich roślin, można podnieść całą osłonę umieszczoną na siłownikach hydraulicznych, aby wykluczyć straty cennych plonów.

Hedeer do koszenia bezpośredniego 600FDR pozwala zwiększyć wydajność produkcji biomasy. Dzięki bębnowi na biomasę w sieczkarniach serii FR, wyposażonemu w noże 2X20, drobno pocięty materiał przyspiesza proces fermentacji i zwiększa wydajność produkcji energii.

Podobał się artykuł? Podziel się!