Nową gamę ciągników T7 obejmującą 8 modeli maszyn da się podzielić na dwie grupy po 4 maszyny. W pierwszej znajdziemy ciągniki o mocy znamionowej od 140 do 180 KM z rozstawem osi 2,73 m. Do drugiej grupy należą maszyny o mocy od 180 do 240 KM, z rozstawem osi 2,88 m.

- Moc znamionowa wariantu o długim rozstawie osi w stosunku do poprzednich modeli T7 wzrosła o 5 proc., zaś wariantu o standardowym rozstawie osi aż o 9 proc., osiągając w największym modelu 180 KM. Jeżeli doda się do tego jeszcze 45 KM mocy generowanej przez system EPM, model T7.225 o mocy nominalnej 180 KM i mocy maksymalnej 225 KM może spokojnie uchodzić za ciągnik o ogromnej mocy, jak na swoje gabaryty - wyjaśnia Łukasz Chęciński, specjalista ds. produktu New Holland.

W przeciwieństwie do silników stosowanych w poprzednich modelach T7, w nowych maszynach znalazł się rozbudowany układ oczyszczania spalin. Uzupełnieniem systemu SCR jest teraz katalizator utleniający (DOC) oraz katalizator czyszczący (CUC) odpowiadający za rozbicie pozostałego amoniaku, który nie został wychwycony przez komorę SCR.

Stylizacja nowej serii T7 została całkowicie zmieniona, wskutek czego ciągniki zyskały smukłą, dynamiczną linię. Umieszczone w nowej masce silnika "kocie oczy", będące znakiem firmowym New Holland, obecnie obejmują również pakiet świateł LED. Oprócz tego ciągnik może być wyposażony w rozbudowany zestaw świateł roboczych LED.

W ciągnikach znajdziemy układ zarządzania pracą maszyny na uwrociach z większą ilością funkcji oraz ekran IntelliView IV. Poza tym w kabinach ciągników montowane są nowe fotele operatorów, które zdaniem przedstawicieli marki New Holland oferują jeszcze bardziej komfortowe warunki pracy.

Modele z długim rozstawem osi są wyposażone w zintegrowany przedni TUZ i WOM. Z kolei do ciągników o standardowym rozstawie osi, jest dostępny ładowacz czołowy o szerszej ramie, który ma zapewnić lepszą widoczność i stabilność.

Ciągniki serii T7 o oznaczeniu T7.230 oraz T7.240 dodatkowo mogą być wyposażone w układ hamulcowy z systemem ABS.

- Ciągniki można już było zobaczyć podczas targów SIMA w Paryżu. Polska premiera nowych modeli T7 jest zaplanowana na targi Agroshow 2015 - podsumowuje Chęciński.

Podobał się artykuł? Podziel się!