Targi Agro Show 2013 były miejscem polskiej premiery ciągników T8 Auto Command. Wraz z wprowadzeniem bezstopniowej przekładni, do serii dołączył największy model T8.420, którego moc maksymalna sięga 419 KM. New Holland T8.420 to w tej chwili najpotężniejszy ciągnik kołowy z przekładnią bezstopniową na Świecie.


Sześć modeli serii T8, o mocy od 273 KM do 419 KM, zostało wyposażonych w silniki ECOBlue SCR Cursor 9, opracowanych wspólnie z FPT Industrial zgodnie z wymogami norm emisji spalin Tier 4.

- Gama T8 Auto Command stanie się domyślnym wyborem i ostatecznym narzędziem pracy dla gospodarstw wielkoobszarowych oraz profesjonalnych usługodawców - powiedział Luca Mainardi, dyrektor ds. zarządzania produktami, odpowiedzialny za ciągniki. - Większy rozstaw osi oraz duża moc zapewnia wszechstronne działanie. Ponadto seria ta doskonale uzupełnia istniejącą pełną gamę modeli wyposażonych w przekładnię typu Powershift.

Rozstaw osi w ciągnikach New Holland T8 Auto Command został zwiększony o 50 mm w porównaniu do obecnych modeli, a w ciągniku T8.420 aż o 100 mm, co daje w sumie 3550 mm. Celem takiego rozwiązania jest poprawa stabilności oraz przyczepności. Jak zapewnia producent, wynik ten jest o 14 proc. większy niż w porównywalnych modelach konkurencji.

- Ciągniki New Holland T8 AutoCommand są już dostępne w zamówieniach i sprzedaży na polskim rynku - informuje Łukasz Chęciński, menadżer ds. produktu New Holland Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!