- Wyposażony w bezstopniową przekładnię nowy T8 Auto Command, o dłuższym rozstawie osi i jeszcze potężniejszej mocy został zaprojektowany w celu maksymalizacji i tak już imponującej wszechstronnej wydajności maszyny, stanowiącej uzupełnienie istniejącej obecnie serii modeli z przekładnią PowerShift - wyjaśnia Luca Mainardi, dyrektor ds. traktorów oraz ładowarek teleskopowych.

Komisja, składająca się z najbardziej znanych czasopism branży rolniczej w Europie, oceniła, żeT8.420 Auto Command oferuje najlepszą wydajność w warunkach polowych podczas wykonywania prac uprawowych z dużą prędkością i idealnie nadaje się do wykorzystania przez gospodarstwa wielkoobszarowe, profesjonalnych usługodawców, zakłady mleczarskie, a także w dziedzinie transportu.

- Nagroda ta świadczy o ciężkiej pracy i poświęceniu wszystkich osób zaangażowanych w rozwój T8 Auto Command - stwierdził Carlo Lambro, prezydent marki w New Holland Agriculture. - Jest ona ważnym wyróżnieniem branżowym i wielkim uznaniem zarówno dla naszego innowacyjnego podejścia do rozwoju produktu, z którego nasi klienci mogą czerpać wiele korzyści, jak również naszego zaangażowania w rozwój nowych technologii, pozwalających na poprawę wydajności produkcyjnej gospodarstw na całym świecie i zwiększenie ich zrównoważonego rozwoju.

Nową serię T8 tworzy sześć modeli o mocy od 273 KM do 419 KM. Są one wyposażone w silniki ECOBlue SCR Cursor 9, opracowane we współpracy z FPT Industrial.

Przekładnia AC została dostosowana do przenoszenia dużej mocy ciągników T8. Natomiast sterowanie nią jest takie same jak w przypadku modeli T7 AC. Obsługa przekładni odbywa się za pomocą ergonomicznej dźwigni CommandGrip.


- Rok 2013 na długo wpisze się w historię marki New Holland. Po pierwsze zostaliśmy wyróżnieni w kategorii Maszyna Roku 2014, po drugie otrzymaliśmy srebrne medale na targach Agritechnica za wprowadzone w kombajnach zbożowych innowacyjnych rozwiązań, tj. wytrząsaczy słomy Opti-Speed oraz hedera do kukurydzy Cornrower, ponadto na targach w Sitevi New Holland otrzymał wyróżnienie za zastosowaną w kombajnach do zbioru winogron technologię Opti-Grape i wreszcie zdobyliśmy medale podczas targów Agribex - złoty za technologię Dual Stream Header i srebrny po raz kolejny za technologię Opti-Speed. Wszystkie przyznane nagrody świadczą o wielkim zaangażowaniu w rozwój innowacji i technologii rolniczej - podsumował Carlo Lambro.

Podobał się artykuł? Podziel się!