New Holland wyprodukował już 50 tys. kombajnów serii TC5000. Pierwsze kombajny TC wyprodukowano w Centrum Doskonałości Maszyn Żniwnych w 1992 r., w belgijskim Zedelgem, co było odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na kompaktowe kombajny. Już rok później, w 1993 r., firma rozpoczęła produkcję kombajnów w brazylijskiej Kurtybie, gdzie do chwili obecnej wyprodukowano ponad 30000 tych maszyn.

W 1998 r. europejskie centrum produkcji kombajnów zostało przeniesione z Zedelgem do Płocka, gdzie produkuje się obecnie kombajny TC najnowszej generacji.


- Polska jest dla nas bardzo ważny, kluczowym rynkiem w sprzedaży kombajnów. Jeśli mówimy o rynku Europejskim - w Polsce sprzedaliśmy już około 5 tys. kombanów, pracują one w gospodarstwach. Myślę, że przy wszystkich zmianach produkcyjnych i wprowadzonych udoskonaleniach produktu, jest to świetna maszyna i myślę że New Holland może się w tej klasie poszczycić najlepszym produktem porównując z konkurencją
- powiedział Lionel Gleyroux, szef marketingu na rejon Europy, północnej Afryki i Środkowego Wschodu.

Od początku produkcji kombajnów TC5000, maszyny znacząco ewoluowały. Zwiększający wydajność młócenia separator rotacyjny po raz pierwszy wprowadzono do maszyn w 1996 r., a nowa, podnosząca komfort operatora kabina doczekała się odsłony w 2008 r. Rok 2012 stał się zapowiedzią wprowadzenia zwiększającej technologii SCR ECOBlue, dzięki której maszyny mogą spełniać wymogi normy Tier 4A.

Najnowsza generacja pięciowytrząsaczowych TC5000 to kolejne zmiany mające na celu umocnienie renomy serii TC kombajnów New Holland. Maszyny opracowano pod katem zwiększenia wydajności pracy i komfortu.

Nowe kombajny New Holland TC są wyposażone w wiele nowych elementów. Jednym z nich jest bardziej komfortowa kabina Harvest Suite Comfort. Z kolei technologia Opti-Fan pozwala przeciwdziałać skutkom grawitacji na system czyszczący podczas pracy w terenie pagórkowatym, a więc zmniejszać straty ziarna i lepiej je oczyszczać.

Do pracy na pochyłościach przygotowano również opcjonalny system SmartSieve, który automatycznie zmienia kąt wyrzutu ziarna na sito i kompensuje nachylenia boczne, a jego działanie może przyczynić się do zwiększenia wydajności czyszczenia nawet o 30 proc. Technologia Dual Chop ma zapewnić niezwykle drobne rozdrabnianie resztek pożniwnych przede wszystkim w uprawach zerowych i uproszczonych.