Choć zaprezentowane maszyny są dość mocno zaawansowane technologicznie, mogą okazać się ciekawą propozycją dla gospodarstw o powierzchni już od 20-30 ha upraw rolnych lub od kilkunastu hektarów użytków zielonych.

WIELOZADANIOWIEC W KOMPAKTOWYM WYDANIU

Seria ciągników Case IH Luxxum to zupełna nowość w ofercie producenta z St. Valentin. Traktory wywodzą się z serii Farmall U Pro. Od swoich "starszych braci" odróżniają się bardziej zaawansowaną konstrukcją i kilkoma istotnymi rozwiązaniami, które czynią z nich maszyny bardzo uniwersalne, radzące sobie zarówno w wielu pracach polowych, jak i tych w obrębie gospodarstwa.

Na nową serię składają się trzy modele o mocy znamionowej: 99, 107 i 117 KM. Silniki spełniają wymogi normy emisji spalin Tier IV Final m.in. dzięki zastosowaniu układu Compact HI-eSCR (system ten nie jest przeniesiony wprost z większych modeli ciągników, ale odpowiednio przeprojektowany, aby zachować kompaktowe wymiary traktora), co wiąże się również z koniecznością tankowania dodatkowego płynu - AdBlue. Napęd na koła jest przenoszony za pomocą 4-zakresowych przekładni typu powershift 32x32. Za zmianę kierunku jazdy odpowiada mechanizm nawrotny z elektrohydraulicznym rewersem o trzech poziomach czułości. Tym, co wyróżnia traktory Luxxum, jest także opcjonalne, amortyzowane zawieszenie przedniej osi, które nieczęsto jest jeszcze spotykane w tej wielkości maszynach. Przysłowiową wisienką na torcie jest wprowadzenie systemu Isobus kat. II pozwalającego na obsługę z monitora ciągnika wielu zaawansowanych technologicznie maszyn.

Jeśli chodzi o układ hydrauliczny, to do dyspozycji jest pompa o zmiennym wydatku i maksymalnej wydajności 80 l/min, a opcjonalnie można ciągnik doposażyć także w złącze Power Beyond.

Konstruktorzy nowych maszyn położyli również spory nacisk na komfort obsługi. Do sterowania ciągnikami Luxxum wykorzystano odpowiednio przeprojektowany, znany z większych modeli ciągników Case IH podłokietnik Multicontroller. Poszczególne elementy sterownicze są rozmieszczone w prosty i intuicyjny sposób, co umożliwia szybkie wdrożenie się do pracy ciągnikiem. Dodając do tego amortyzowaną i dobrze wyciszoną kabinę, należy przyznać, że praca ciągnikami Luxxum może być naprawdę komfortowa. Pochwała należy się także za podejście do kwestii codziennej obsługi ciągnika, która jest prosta i szybka dzięki bardzo dobremu dostępowi do wszystkich najważniejszych podzespołów takich jak np. chłodnice czy filtry, przez co czas na serwis ograniczono do minimum.

MAXXUM - MAKSIMUM WYDAJNOŚCI