Wyścig odbył się 13 stycznia w niedzielne popołudnie. Oprócz współczesnych maszyn, przyjechały też zabytkowe ciągniki, m.in. Romana Kasprzaka z Rycerzewka. Za przyjazd najstarszym ciągnikiem uczestnik otrzymał nagrodę grand prix.

Trasę wyścigu stanowił slalom na długości 900 m. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone. Najszybciej trasę pokonał Szymon Książek z Turlejewa. Drugie miejsce przypadło Robertowi Mazurkowi z Łącka, natomiast trzecie Rafałowi Melasa z Gorzan. Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy.

I Kujawsko-Pałucki Zimowy Wyścig Ciągników zorganizowany został przez: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Wielowieś, Automobilklub Toruński, oraz Parafię p.w. św. Bonawentury w Pakości.

Z założenia impreza miała charakter integracyjny. - Nie przypuszczałam, że będzie tak dużo ludzi. Wydarzenie zgromadziło ponad 300 osób. Oprócz wyścigu było ognisko, grochówka i kulig dla dzieci - mówi Wioletta Krawczyk, sołtys wsi Wielowieś i prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Wielowieś.

Wyścig ciągników to jednak nie pierwsze i ostatnie wydarzenie organizowane przez aktywne społeczeństwo Wielowsi. - Na wiosnę, pewnie w maju, będziemy organizowali już po raz trzeci Turniej Wsi. Zapisują się całe sołectwa. Ludzie są spragnieni takich rzeczy - dodaje Pani Krawczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!