To już 7 generacja, dwutarczowych rozsiewaczy serii ZA, które są propozycją dla dużych gospodarstw potrzebujących maksymalnej wydajności, a jednocześnie najwyższej precyzji. Maksymalna pojemność zbiornika wynosi aż 4200 l (z nadstawką), a szerokość robocza może sięgać nawet do 54 m (minimalnie 18m)! W ciągu godziny rozsiewaczem ZA-TS 4200 można rozsiać nawóz na powierzchni 50 ha.

Z szeregu nowatorskich rozwiązań warto wyróżnić mechanizm rozsiewający TS. Jego zaletą jest szybkie przełączanie z siewu granicznego na siew normalny z kabiny ciągnika - w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań nie trzeba wymieniać tarcz rozsiewacza. Specjalny elektromechanizm przesuwa centralne łopatki kierując nawóz na łopatki do siewu normalnego lub granicznego. Napęd tarcz może być mechaniczny lub w wersji Hydro hydrauliczny, co pozwala uniezależnić obroty tarcz czyli szerokość roboczą od prędkości wałka WOM.

Na wyposażeniu seryjnym znajduje się elektroniczny system ważenia pracujący z niespotykaną dotąd częstotliwością (w każdej sekundzie 400 sygnałów). Dzięki niemu nie ma potrzeby przeprowadzania prób kręconych - żądaną dawkę wystarczy wpisać w terminalu ISOBUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!