PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Niezwykła precyzja rozsiewaczy Amazone ZA-TS

Autor: farmer.pl/W.Denisiuk

Dodano: 24-09-2013 22:00

Tagi:

Podczas targów Agro Show 2013 na stoisku firmy Amazone można było podziwiać nowy rozsiewacz do nawozów ZA-TS Profis.To już 7 generacja, dwutarczowych rozsiewaczy serii ZA, które są propozycją dla dużych gospodarstw potrzebujących maksymalnej wydajności, a jednocześnie najwyższej precyzji. Maksymalna pojemność zbiornika wynosi aż 4200 l (z nadstawką), a szerokość robocza może sięgać nawet do 54 m (minimalnie 18m)! W ciągu godziny rozsiewaczem ZA-TS 4200 można rozsiać nawóz na powierzchni 50 ha.

Z szeregu nowatorskich rozwiązań warto wyróżnić mechanizm rozsiewający TS. Jego zaletą jest szybkie przełączanie z siewu granicznego na siew normalny z kabiny ciągnika - w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań nie trzeba wymieniać tarcz rozsiewacza. Specjalny elektromechanizm przesuwa centralne łopatki kierując nawóz na łopatki do siewu normalnego lub granicznego. Napęd tarcz może być mechaniczny lub w wersji Hydro hydrauliczny, co pozwala uniezależnić obroty tarcz czyli szerokość roboczą od prędkości wałka WOM.

Na wyposażeniu seryjnym znajduje się elektroniczny system ważenia pracujący z niespotykaną dotąd częstotliwością (w każdej sekundzie 400 sygnałów). Dzięki niemu nie ma potrzeby przeprowadzania prób kręconych - żądaną dawkę wystarczy wpisać w terminalu ISOBUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!