Nowa kosiarka Novacat S10 może imponować szerokością roboczą na poziomie do 9,52 m. Ta wielkość czyni z maszyny jeden z największych zawieszanych zestawów koszących na świecie. Dodatkowo jak informuje producent do pracy takim zestawem wystarczy ciągnik legitymujący się mocą od 130 KM.

Tak małe zapotrzebowanie mocy jest efektem minimalnego ciężaru Novacat S10 przypadającego na metr szerokości roboczej. Wydajność przy tym jak zapewniają Austriacy sięga ponad 11 hektarów na godzinę.

Aby zawsze móc optymalnie wykorzystywać cała szerokość roboczą kombinacji, zaprojektowano dwie pozycje montażowe dla kosiarek, pasujące za każdym razem do 3 m lub 3,5 m kosiarki przedniej. Z tyłu zawieszone są natomiast dwie kosiarki Novacat o szerokość roboczej 3 m.

Centralne zawieszenie Novacat S10 umożliwia wychylenie o +/- 22 st. co daje na uwrociu wysokość uniesienia na poziomie 50 cm wewnątrz. Ponadto zestaw został wyposażony w hydrauliczne zabezpieczenie przeciwnajazdowe, które zapewniać ma optymalną ochronę maszyny. Warto też dodać, że obydwie kosiarki są chronione niezależnie od siebie.

Do transportu kosiarka jest wychylana przez zawór dwustronnego działania o kąt 90 st. w tył, a przednie osłony automatycznie składają się w górę. Zapewnia to małą szerokość transportową (tylko 2,20 m). W tym miejscu należy też powiedzieć, że Novacat S10 może być przechowywana zarówno w pozycji roboczej jak i w pozycji transportowej.

Jeśli zaś chodzi o samą obsługę kosiarki, to do sterowania całą maszyną potrzebny jest tylko jeden zawór dwustronnego działania. Pojedyncze podnoszenie kosiarek według wyboru jest uruchamiane przez przełącznik hebelkowy. Kombinacja jest ustawiana do pozycji transportowej przez naciśnięcie guzika i uruchomienie zaworu sterowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!