Gama nowych kombajnów, obejmujących modele TC5060, , została opracowana pod kątem gospodarstw średniej wielkości, ale mogą sprawdzić się też w usługach czy większych przedsiębiorstwach rolnych. Maszyny dysponują silnikami o mocach od 175 do 258 KM. Silniki TC5070 i TC5080 zostały opartymi na technologii SCR ECOBlue zapewniającej zgodność z normami emisji Tier 4A i jak dodaje producent - charakteryzyjącymi się zmniejszonym zużyciem paliwa o 10 proc.

- Nowa gama TC5000 stanowi kulminację wielu lat ciągłego rozwoju od roku 1992. 50-tysięczny kombajn TC wyprodukowany zostanie w roku 2013, co świadczy o jego nieustającym powodzeniu - oświadczył Hedley Cooper, kierownik ds. zarządzania produktami odpowiedzialny za kombajny.

-Zaprojektowaliśmy tę gamę całkiem od nowa, wprowadzając do niej wiele prestiżowych funkcji i rozwiązań, włącznie z całkiem nową, komfortową kabiną Harvest Suite, która wyznaczy standard w tym segmencie, wielokrotnie nagrodzoną technologią Opti-Fan i optymalizującymi wydajność hederami Varifeed przystosowanymi do eksploatacji w trudnych warunkach - dodał Cooper.

W maszynach zrobiono wiele aby poprawić komfort pracy operatora. Sama kabina jest o 27 proc. obszerniejsza, a jej przeszklona powierzchnia wzrosła aż o 23 proc., co zapewnia jeszcze lepszą widoczność. Poziom hałasu w kabinie wynosi zaledwie 74 dBA.

Wielofunkcyjna dźwignia Command Grip, znana jest użytkownikom serii ciągników T6, T7, T8 i T9. Z jej pomocą zarządza wszystkimi parametrami hedera i rozładunku. Regulowany pulpit może być również rozmieszczony w precyzyjnie wybranym miejscu dostosowanym do indywidualnych wymogów użytkownika.

Dla efektywnej pracy w nocy, pole doświatla sześć lamp zamontowanych na dachu i dwie na hederze. Przysłowiową wisienką na torcie jest radio z odtwarzaczem MP3 obsługujące technologię Bluetooth, przenośna chłodziarka oraz pełnowymiarowy fotel instruktora.

Wszystkie parametry zbioru można śledzić na monitorze InfoView II. Monitor podzielony jest na pięć części, a w każdej z nich wyświetlane są określone informacje, włącznie z ustawieniami młócenia, stanem zbiorów, poziomem napełnienia zbiornika na zboże czy czujnikami paliwa. Łatwą nawigację ma zapewnić intuicyjna klawiatura.