Model wyposażony jest w innowacyjny system tnący SmartCut i jest dostępny w dwóch szerokościach roboczych: 8,6 i 8,9 m. Producent określa wydajność nowej kombinacji koszącej w zakresie od 10 do 12 ha/godz.

Koncepcja kosiarki pochodzi z kosiarek SmartCut z nowymi odstępami między dsyskami. Pary dysków obracających się na zewnątrz są ustawione bliżej siebie aby zwiększyć nakładanie się ostrzy dla uzyskania nienagannego, dokładnego koszenia rzadszego łanu.

Z drugiej strony w gęstym łanie korzystne są większe odstępy pomiędzy dyskami obracającymi się do wewnątrz. Ich zadaniem jest zapwenienie stałego i sprawnego przepływu trawy do tyłu bez blokad oraz uzyskanie najczystszego cięcia przy zachowaniu wysokiej wydajności pracy.

Nowe kosiarki Krone oferują ponadto wiele komforotowych opcji, wliczając w nie na przykład zamkniętą, bezobsługową listwę tnącą (stałe smarowanie przekładni). Wszystkie kosiarki EasyCut wyposażone są w system ochrony dysku SafeCut oraz system szybkiej wymiany noży. Na żądanie, dostępne są również nożyki przykręcane.

Opatentowane ramię zawieszenie kosiarek ma zapewnić jednakowy nacisk na podłoże po obu stronach zestawu, co ma niebagatelne znaczenie podczas pracy na pofałdowanym terenie. Podczas nawrotów czy w razie innej koniczeności, operator może unieść jedną kosiarkę niezależnie od drugiej.

Wykonanie regulacji szerokości roboczej jest szybkie i wygodne. Regulacja jest przeprowadzana co 15 cm. Równie łatwe jest ustawienie odkładania pokosu.

Inną cechą wyróżniającą Krone EasyCut B jest bezpieczny transport drogowy dzięki unikalnemu mechanizmowi Q-folding. Ostatnią, lecz nie mniej ważną cechą jest jest możliwość przechowywania kosiarek w obydwu pozycjach: transportowej lub roboczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!