Szczególną uwagę poświęcono ulepszeniu mobilności urządzeń i korzystnemu przeniesieniu środka ciężkości: pompa jest teraz usytuowana z przodu, dwa duże koła z gumowymi oponami zostały przesunięte do tyłu, a w miejscu, gdzie poprzednio było 1 kółko samonastawne zamocowano 2. Zmiany te ułatwiają manewrowanie urządzeniem, nawet na nierównych powierzchniach. Rozstaw tylnych kół umożliwia przechylanie urządzenia (unoszenie przodu HDS), co z kolei ułatwia pokonywanie nierówności i obracanie urządzenia w miejscu. Podwozia nowych HDS wyposażono w specjalne miejsca na płozy wózka widłowego, aby podnoszenie, nielekkich przecież urządzeń, było bezpieczne i dla urządzenia i ludzi. Urządzenia są także wyposażone w uchwyty taśm zabezpieczających, aby HDS nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu.

KÄRCHER

Autor: KÄRCHER

Opis: Centralnie umieszczony panel obsługowy

Wszystkie kontrolki znajdują się na czytelnym panelu sterującym umieszczonym pomiędzy uchwytami prowadzącymi. Zbiornik paliwa i dwa zbiorniki środka czyszczącego mogą być napełniane bez konieczności podnoszenia obudowy. Dysze i inne elementy wyposażenia mogą być przechowywane w wygodnym, zamykanym schowku na obudowie urządzenia. Lanca spryskująca jest umieszczona w bezpiecznym uchwycie wyprofilowanym z obudowy urządzenia.

Nowe HDS podgrzewają wodę w zakresie temperatur: 20 do 155 st. C, tak by odpowiadało to konkretnemu zastosowaniu i jednocześnie oszczędności energii. Wiele zabrudzeń można przecież usunąć już przy temperaturze 60 st.C. W takim wypadku, główny przycisk winien być ustawiony w pozycji  Eco (redukcja zużycia paliwa nawet do 20%). Kolejne oszczędności są możliwe dzięki precyzyjnemu dozowaniu środka czyszczącego w zakresie od 0,5 do 6%. Gdy podawanie środka jest wyłączone, węże są automatycznie przepłukiwane czystą wodą.

KÄRCHER