Przetrząsarka 10-karuzelowa HIT 10.11 T pracuje na szerokości roboczej 11 m, natomiast 12-karuzelowa HIT 12.14 T - nawet na 14 m.

- Nowością jest to, że maszyny posiadają własny układ jezdny - wózek transportowy bardzo mocnej konstrukcji. Maszyny są przeznaczone dla największych gospodarstw, na użytki zielone o powierzchni powyżej 100 ha lub dla firm świadczących usługi - mówi Dawid Świątek, doradca handlowy z firmy Pöttinger.

Przetrząsarki są wyposażone w opcje przetrząsania na skraju pól. Układ hydrauliczny pozwala na odchylenie dwóch skrajnych karuzeli. W nowym HIT 12.14 T zainstalowano również podnoszenie karuzeli na uwrociu Liftmatic plus. Są one najpierw ustawiane przez podwójny siłownik do pozycji poziomej, a następnie unoszone w górę. To hydrauliczne sterowanie podnoszeniem zapobiega uderzaniu lub drapaniu w ziemi przez palce.

Aby przy dużej szerokości roboczej dobrze dopasować wysokość pracy, przy każdej karuzeli zastosowano koło kopiujące. Napęd na poszczególne koła jest przenoszony za pomocą podwójnego wałka przegubowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!