Kombajny serii CX firma New Holland dedykuje dla tych, którzy szukają wysokich wydajności zbioru zachowując przy tym dobrą jakość słomy. To Oferta pośrednia między serią kombajnów 4- i 5-klawiszowych TC oraz maszynami CR z rotorowym omłotem ziarna (technologia TwinRotor).

Gama New Holland CX5000 i CX6000 Elevation składa się z czterech modeli podstawowych: po dwa modele z 5 oraz 6 wytrząsaczami słomy, z dwóch wersji Laterale zapewniających lepsze osiągi na stromych zboczach oraz z modelu CX5090 Elevation Hillside do profesjonalnych zbiorów na terenach górskich.

Nowością w maszynach jest m.in. system czyszczący Triple-Clean (dodatkowa kaskada na podsiewaczu) zwiększający wydajność czyszczenia o 15 proc. Ponadto w największym modelu z 6 wytrząsaczami słomy wydajność uległa dodatkowemu zwiększeniu (o około 10 proc.) dzięki zamontowaniu nowego ślimaka poprzecznego z podwójnym zwojem, który szybciej przenosi ziarno do przenośnika łopatkowego.

Kolejnymi nowinkami są systemy: AutoFloat II, który automatycznie dostosowuje ciśnienie układu podnoszącego zespół żniwny oraz OptiFan regulujący prędkość obrotową wentylatora zależnie do zmian nachylenia terenu. Na zwiększenie wydajności pracy wpływają również o większej pojemności zbiornik na ziarno (do 9300 l) i paliwo (670 l).

Oprócz obecności samych maszyn New Holland, na stoisku zostanie wydzielony specjalny sektor, gdzie będzie można zapoznać się z działaniem systemu Precision Land Management, który w znaczący sposób ułatwia zarządzanie flotą.

- „Dzięki systemowi zbierającemu i przetwarzającemu dane, podejmowanie decyzji związanych z zarządzaniem i monitorowaniem aktywności maszyn jest dużo łatwiejsze. Odwiedzając nasze stanowisko na Agro Show będzie można osobiście przekonać się, w jaki sposób działa taki system, i jakie realne korzyści przynosi gospodarstwu" - mówi Wojciech Purczyński, specjalista produktowy ds. maszyn żniwnych New Holland.

Jak mówią przedstawiciele New Holland, seria kombajnów CX jest coraz częściej doceniana przez polskich rolników, bo wyróżnia się dużą elastycznością i wszechstronnością.

Podobał się artykuł? Podziel się!