Kombinacja tych kosiarek z 3- m lub 3,5-metrową kosiarką przednią pozwoli osiągnąć szerokość roboczą 6,15 m lub 6,55 m. W nowych modelach zastosowano hydrauliczne cięgło dolne, które zapewnia łatwe zaczepienie maszyny na ciągniku, bez uciążliwego przekręcania podnośników.

Przy pomocy hydraulicznego cięgła dolnego kozioł zawieszenia zawsze daje się ustawić w prawidłowej, poziomej pozycji - niezależnie od geometrii podnośnika ciągnika. Dzięki temu z jednej strony zawsze zapewnione jest prawidłowe odciążenie, z drugiej zaś duży prześwit na uwrociu (50 cm wew.) i podczas transportu po drogach.

Do transportu kosiarka jest wychylna w tył pod kątem 90 stopni, dzięki temu uzyskuje się jej mniejszą wysokość. Siłownik dwustronnego działania do wychylania w tył służy jednocześnie jako zabezpieczenie przeciw najazdowe. Przy uderzeniu w przeszkodę, kosiarka wychyla się w tył.

Novacat 352 ED można odciążyć hydraulicznie. Na ramieniu kosiarki jest zamontowany manometr, z którego można odczytać siłę odciążenia i w razie potrzeby skorygować ją przez zawór dwustronnego działania. Pozwala on jednocześnie zapewnić równomierny docisk do gleby, a tym samych chronić paszę i darń.

Kosiarki można zamontować na ramieniu w dwóch pozycjach, co umożliwia współpracę zarówno z 3- jak i 3,5-metrową kosiarką frontową.
Urządzenia Novacat są stabilizowane przez mały siłownik, przez co eliminuje się kołysanie maszyn umożliwiając bezpieczny obrót oraz stabilność na uwrociach i podczas transportu.

Model Novacat 352 ED jest wyposażony w nowy spulchniacz ED, którego zadaniem jest odłożenie luźnego i równomiernego pokosu. Zmieniono w nim m.in. ustawienie kierownic pokosu, a zaokrąglona forma pokrywy spulchniacza ma za zadanie zapewnić jak najlepszy przepływ paszy i szybkie, równomierne schnięcie.

Stalowe palce spulchniacza wyposażono w gumowe amortyzatory o wysokiej trwałości. z amortyzatorami gumowymi charakteryzują się duża wytrzymałością. Ponadto urządzenie jest łatwe w konserwacji - paski klinowe są widoczne z zewnątrz, a łożyskowany rotor wyposażono w przewody smarowania wychodzące na zewnątrz.

Oferowane cztery możliwości formowania pokosu do wyboru: szerokie rozłożenie pokosu bez tarczy pokosu, zewnętrzne tarcze pokosu (opcja), obustronne tarcze pokosu lub dodatkowe tarcze pokosu.

Podobał się artykuł? Podziel się!