To ma być przełomowe rozwiązanie! Nowy, opatentowany napinacz folii e-Twin firmy Kuhn pozwala skrócić czas owijania o 50 proc. oraz znacznie zredukować koszty folii.

System e-Twin ma być wprowadzony jako opcja dla ładowarek ze stołem obrotowym Kuhn RW 1060 i 1610.

Do najważeniejszych zalet systemu e-Twin producent zalicza:

  • szybsze owijanie dzięki dwóm zintegrowanym napinaczom folii;
  • opatentowany system nakładania 2 warstw jednocześnie pozwala zwiększyć wstępne naprężenie oraz zredukować ilość zużywanej folii;
  • warstwy folii sklejają się ze sobą jeszcze przed nałożeniem na belę na 2/3 szerokości, co zapewnia im maksymalną wytrzymałość i odporność na zerwanie w warunkach wysokiej temperatury. Maszyny wyposażone w system e-Twin nie muszą być wyposażone w czujniki zerwania folii;
  • szerokość folii w momencie nakładania na belę wynosi ok. 80 cm, co zapewnia lepsze rozłożenie folii wokół beli i zapobiega jej marszczeniu.

Kolejnym argumentem przemawiającycym za owijarkami z systemem Kuhn e-Twin jest zapewnienie wysokiej jakości paszy. Bele mogą być ciaśniej owinięte folią niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, co gwarantuje zapewnienie lepszych warunków beztlenowych w procesie zakiszania.

Specyficzna, mocna konstrukcja owijarki z nisko osadzonym stołem obrotowym i dużymi kołami przesuniętymi do tyłu maszyny eliminują potrzebę stosowania aktywnych urządzeń do wyładunku beli oraz pozwala na wyładunek trakcie jazdy. To kolejny argument przemawiający za podniesieniem wydajności pracy.

Owijarki tej serii są przystosowane do załadunku bel o maksymalnej masie do 1200 kg i średnicy do 1.50 m.

Nowe owijarki Kuhn to również nowy poziom ergonomii. Oprócz systemu e-Twin, owijarka RW 1610 w wersji C jest wyposażona w joystick sterujący oraz funkcję Autoload zapewniającą automatyczny załadunek i rozpoczęcie owijania beli. Wyposażenie to również wpływa na zwiększenie wydajności pracy i komfort obsługi maszyny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!