Fortima jest następczynią sprawdzonej prasy VarioPack. Zmiennokomorowa Fortima (z łac. mocna, silna) posiada nowy wygląd i przekonuje sposobem pracy w najróżniejszych warunkach polowych. Atutem ma być również wysoka jakość obsługi, przejrzysta budowa i bogate wyposażenie.

Nowym elementem prasy jest podbieracz EasyFlow (bezkrzywkowy) o szerokości roboczej 205 cm. Przy podbieraczu znajduje się również seryjnie przednia rolka dociskająca i gumowe koła kopiujące

Obsługa urządzenia typu Komfort odbywa się przez terminal Beta. Za rozdrobnienie materiału odpowiada nożowy system tnący MultiCut 17, a rotor zapewnia dużą przepustowość.  – nożowy system tnący Bela może być oplatana siatką lub przez czterokrotne wiązanie sznurkiem. Dla ułatwienia obsługi zastosowano automatyczne smarowanie.

Za prasą Bellima (z łac. piękna ) kryje się prosto skonstruowana maszyna, która sprawdzi się w każdych warunkach, niezależnie od prasowanego materiału. Prasa roluje baloty o szerokości 1,2 m i takiej samej średnicy.

Sprawdzony elewator łańcuchowo-belkowy zapewnia pewny ruch balotów w każdych warunkach. Komora jest całkowicie zamykana (blokowana mechanicznie), co zapewnia minimalne straty w zbiorach.

Podbieracz EasyFlow (bezkrzywkowy) ma szerokość roboczą 180 cm i 5 rzędów palców dla zwiększenia zdolności pobierania materiału.
Wiązanie sznurkiem (podwójne) i siatką jest wykonywane z przodu maszyny aby ułatwić operatorowi do nich dostęp. Ponadto możliwa jest ciągła wzrokowa kontrola układu wiążącego.

Nowe prasy Krone będzie można zobaczyć na stoisku firmy Agromix Rojęczyn.

Podobał się artykuł? Podziel się!