PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Nowe przyczepy z Cynkometu

Autor: kh/Cynkomet

Dodano: 04-01-2018 12:15

Tagi:

Producent z Czarnej Białostockiej wprowadza na rynek dwie nowe przyczepy: skorupową o ładowności 14 ton i burtową „dwunastkę”. Maszyny zostały oparte na markowych podzespołach, a ceny są na umiarkowanym poziomie.Jedną z nowych propozycji jest przyczepa skorupowa T-617/4. To na razie jedyna tego typu konstrukcja w ofercie Cynkometu, ale w dalszych planach firmy jest rozszerzenie tej serii o kolejne modele. Maszynę charakteryzuje m.in. dwuosiowe podwozie, ładowność na poziomie 14 ton i objętość skrzyni 12,5 m3, którą można zwiększyć do 18,8 m3 za pomocą 50-centymetrowych nadstawek.

- To odświeżona i udoskonalona wersja przyczepy produkowanej jeszcze w latach 90 przez naszego poprzednika – Fabrykę Maszyn Rolniczych Biafamar w Czarnej Białostockiej, która była pierwowzorem dla większości pierwszych tego typu przyczep produkowanych w Polsce – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu.

Oprócz ramy dolnej i kilku mniejszych elementów zabezpieczonych przed korozją przy pomocy technologii ocynku ogniowego, przyczepa wyposażona jest również w markowe podzespoły: osie, pneumatykę i hydraulikę oraz ogumienie.

- Przyczepy typu tandem ze sztywnym zaczepem stają się coraz bardziej popularne ze względu na dużo łatwiejsze manewrowanie i lepsze dociążenie kół ciągnika, co w efekcie zwiększa jego uciąg – mówi Łukasz Chełmiński, dyrektor ds. eksportu maszyn rolniczych Cynkometu. - Główną i charakterystyczną zaletą przyczep skorupowych jest ich szczelność, co pozwala je z powodzeniem zastosować zarówno do materiałów sypkich, jak i np. do zbioru roślin okopowych. Mniejsza ilość zastosowanych elementów konstrukcyjnych wpływa również na większą bezawaryjność tego typu przyczep.

Katalogowa cena modelu T-617/4 to 68,5 tys. zł netto.

Druga nowość to przyczepa dwuosiowa z wywrotem trójstronnym T-104/7 o ładowności 12 ton - hybryda dwóch innych przyczep Cynkometu: 14-tonowej i 9-tonowej.

- Przyczepy dwuosiowe pomimo utrudnionego manewrowania i cofania, to nadal przyczepy najczęściej używane w polskich gospodarstwach – mówi Łukasz Chełmiński. – Są one często przystosowane do łączenia w zestawy i nie wymagają ciągnika o dużej mocy, a dodatkowo zazwyczaj posiadają ogromną zaletę w postaci trójstronnego wywrotu. Skrzynia wyposażona w burty pozwala również na prosty ich demontaż w dowolnej konfiguracji i zastosowanie przyczepy np. do przewozu balotów. Wykorzystanie zawieszenia rodem z przyczepy o ładowności 14 ton ma zagwarantować ponadprzeciętną wytrzymałości konstrukcji.

- Ciekawostką jest na pewno bardzo solidny dyszel typu „Y” z podwójną płytą wzmacniającą oraz wymiennym okiem zaczepu, który został przebadany i homologowany z przeznaczeniem do przyczep o ładowności nawet 18 ton – dodaje Łukasz Chełmiński. – Oznacza to, że może on zostać zastosowany w każdej z przyczep marki Cynkomet (w opcji są trzy różne wersje wymiarowe).

Nowa przyczepa wyposażona została także w ergonomiczne zamki ścian bocznych, dzięki którym ich otwarcie nie wymaga dużego nakładu siły.

Przyczepę T-104/7 producent wycenił na 49,9 tys. zł netto.

Oferta przyczep Cynkomet obejmuje ładowności od 3,5 do 14 ton. Są to zarówno przyczepy jednoosiowe, dwuosiowe oraz typu tandem. Jak zapewnia producent, obecnie cała gama tych przyczep jest w trakcie modernizacji, polegającej na zastosowaniu coraz wyższej jakości podzespołów oraz zwiększeniu ilości elementów ocynkowanych ogniowo, dzięki czemu może być zaproponowana 5-letnia gwarancję na elementy ocynkowane, co jest głównym wyróżnikiem marki na rynku polskim oraz zagranicznym.

- Wkrótce wprowadzimy do naszej oferty przyczepy niemal w 100 proc. ocynkowane ogniowo, co z pewnością stanie się ewenementem nawet na skalę światową – zapowiada producent. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (8)

 • waldi 2018-04-06 11:23:12
  Są ok przy tej cenie, nie mogie narzekac, ma też ich rozrzutnik
 • Pp 2018-02-12 09:23:14
  Byłem w Ostródzie na Agro show widziałem 12t przyczepę i malowanie bo nie które elementy są malowane wyglądało tragicznie pędzlem można by lepiej pomalować a burty bardzo cienkie nie warta tych pieniędzy lepiej wziąć metal tech albo wieltonu
 • greg 2018-01-07 10:40:36
  ja mam rozrzutnik i sprawdza się , wytrzymałe
 • Mateusz 2018-01-06 03:42:49
  @wojtek jak to bo co? bo inni tak mówią... :)
 • wojtek 2018-01-05 22:44:18
  OHO napisał fan innej marki albo pracownik. słaba jakość bo co? dasz radę się wysłowić na temat tych przyczep, czym się różnią od innych na rynku? dasz radę?
 • Zigi 2018-01-05 19:58:49
  Jakość na bardzo niskim poziomie.
 • kuba 2018-01-05 08:50:21
  tanie nie są, bardzo drogie też nie. Użytkuje ktoś z was jakiś sprzęt z tej firmy? Ciekaw jestem opinii, bo aktualnie szukam jakiejś 12-tki
 • Miki2 2018-01-04 13:49:47
  Rzeczywiście ceny takie jak inne podobne
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!