Zgodnie z planami spółki, produkcja ciągników będzie realizowana w lubelskim oddziale zlokalizowanym na terenie dawnej fabryki samochodów przy ul. Mełgiewskiej. Jak przewidują Pol-Motu Warfamy, pierwsza pilotażowa seria Ursusów obejmująca minimum 50 sztuk zjedzie z taśmy montażowej jeszcze przed końcem roku. Ciągniki te będą przeznaczone przede wszystkim do zastosowań w rolnictwie, ale również sadownictwie, służbach komunalnych, leśnych i innych.

Działania realizowane przez władze spółki są wynikiem przyjętej przez zarząd strategii mającej na celu sukcesywne zwiększanie wolumenu sprzedaży ciągników tak, by w niedalekiej przyszłości stać się liderem w tym segmencie rynku. Efektem działań będzie również znaczące zwiększenie ilości miejsc pracy w Lublinie. W związku z rozszerzeniem działalności firma planuje zatrudnienie około 100 nowych pracowników.

- Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami będziemy robili wszystko, aby marka Ursus odzyskała swój dawny blask i na nowo stała się synonimem jakości i siły polskiego przedsiębiorstwa – powiedział Andrzej Zarajczyk, dyrektor generalny Pol-Mot Holding S.A. – Będziemy robili wszystko, aby odbudować potęgę i pokazać siłę polskiej marki. Podobał się artykuł? Podziel się!