Nowością w firmie Serafin jest ładowarka Avant 640. W maszynie, w porównaniu do bliźniaczego modelu 635, zastosowano dwubiegowy napęd hydrostatyczny. Zmiana zakresu prędkości jest banalnie prosta - wystarczy wybrać jeden z dwóch zakresów na przełączniku „żółw/zając".

Zastosowanie dwóch biegów silników hydraulicznych daje możliwość wyboru trybu pracy. Na wolnym przełożeniu można sterować nią precyzyjnie, a maszyna jest bardzo silna. - Ten tryb przyda się tam, gdzie potrzeba dużej mocy, na przykład przy pracach ziemnych lub wybieraniu obornika z głębokiej ściółki. Drugi tryb przyda się przy lżejszych pracach i transporcie - mówi Marcin Sieńko z firmy Serafin.

Stosując ten rodzaj przekładni producent wyszedł naprzeciw sugestiom klientów o zwiększeniu prędkości maksymalnej miniładowarki. Większa prędkość przydaje się choćby przy dojazdach na pole.

- Jeżeli włączymy wolny bieg, wtedy moment obrotowy jest taki sam jak w przypadku Avanta 635 z silnikami hydraulicznymi OMT500, które były najmocniejszym rozwiązaniem. Jeżeli załączymy drugi bieg, maszyna może jechać dokładnie dwa razy szybciej - do 22 km/h - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!