Prezentacja nowych konstrukcji podczas Agro Show 2014 spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Na targach zaprezentowano dwa modele 4-korpusowe MPZ. Jeden wyposazony w zabezpieczenia non-stop w postaci spiralnych sprężyn, drugi - w kołkowe.

Oferta pługów zawieszanych obejmuje modele 3, 4, i 5-skibowe. Wyróżnikiem tych serii maszyn jest spory odstęp korpusów na ramie (90 lub 100 cm) oraz 80 cm wysokości pod ramą.

Wśród modeli pózawieszanych do wyboru mamy narzędzia od 5 do 9 korpusów z zabezpieczeniami sprężynowymi i od 5 do 8 korpusów z bezpiecznikami kołkowymi. 

- Oferujemy pełną paletę pługów dla dużych i mniejszych gospodarstw. Narzędzia w zależności od liczby korpusów mają różne rodzaje i grubości ram, można wybrać rodzaj zabezpieczenia, jest także pełen pakiet wyposażoenia dodatkowego - mówi Józef Seidel, zastępca dyr. hadlowego ds. marketingu.  

Jak wyjaśnia Józef Seidel, w produkcji pługów polski producent ma już duże doświadczenie, choć sam nie oferował ich na polskim rynku. Od lat Mandam współpracuje z jedyn z czeskich producentów tych maszyn, dostarczając ramy. Teraz kooperant dostarcza elementy robocze do ram gliwickich pługów, tworząc w ten sposób narzędzia do pracy.

Jednocześnie producent nie ukrywa, że ceny nowych maszyn nie będą należały do niskich. Cena ma być adekwatna do wysokiej jakości pługów Mandam. W katalogu firmy 4-skibowy pług obracalny MPZ 120/90 4B z zabezpieczeniem kołkowym opiewa na kwotę 44,15 tys. zł (ceny brutto), natomiast taki sam z zabezpieczeniem sprężynowym MPZ 120/90 4S to wydatek rzędu 56,7 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!