Oprócz zaprezentowanej nowej serii kombajnów CR w tym największego modelu CR 10.90, New Holland dołączył do zmodernizowanej w 2013 r. serii kombajnów TC model TC 4.90 z czterema wytrząsaczami. Maszyna będzie stanowiła następcę wcześniej oferowanego modelu TC5050.

Ta propozycja New Holland zpewnością zainteresuje polskich rolników bardziej niż seria CR, bo kombajny TC stanowią 40 proc. spośród wszystkich serii kombajnów New Holland na rynek Polski


- W całej gamie TC zastosowano wiele zaawansowanych funkcji sprawdzonych już w naszych kombajnach o średniej mocy. Seria ta stanowi odpowiedź dla właścicieli kombajnów TC5000, poszukujących maszyn, które mogłyby zastąpić użytkowane dotychczas, lecz opartych na nowocześniejszych technologiach i charakteryzujących się niskimi kosztami utrzymania, będących - oświadczył Hedley Cooper, Product Manager odpowiedzialny za kombajny.

Oficjalnie kombajn New Holland TC 4.90 został zaprezentowany 22 lipca w jednym z podberlińskich gospodarstw. Tam też jako pierwsi mogliśmy doświadczyć pracy nową maszyną i zapoznać się z konstrukcją.

Największe zmiany dotyczą komfortu pracy operatora. Tu zmiany widać już na zewnątrz. W porównaniu do modelu TC5050, nowością jest kabina Harvest Suite, która oferuje wyraźnie większą powierzchnię przeszkloną. Bogatszy jest również pakiet oświetlenia.

Dużo zmian zaszło w środku kabiny. Wśród największych atutów kabiny Harvest Suite należy uznać nisko poziom hałasu. Producent podaje, że jest on na poziomie 74 dB. Rzeczywiście, jak na tę klasę kombaju, wyciszenie podczas pracy jest na bardzo dobrym poziomie.

Ponadto kabina jest dobrze odizolowana, większe wibracje odczuliśmy jedynie podczas rozładunku zboża. Nowością w kombajnie New Holland TC4.90 jest dźwignia wielofunkcyjna CommandGrip.

Zmieniło się także rozmieszczenie wskaźników i przycisków sterowania komputerem pokładowym. Te elementy są teraz w formie monitora w prawym słupku kabiny (monitor InfoView II). Monitor został podzielony na trzy części: kalibracji, bieżących parametrów pracy maszyny i alarmów.