Nasze maszyny są potrzebne nie tylko w Polsce, ale również za wschodnią granicą – zauważył Borkowski. Tam przesuwa się produkcja warzyw. Rynek wschodni potrzebuje przede wszystkim kopaczek i zbieraczy o szerokości 1,5 m; 1,8 m.

Krukowiak to nie tylko maszyny do uprawy i zbioru cebuli. Od trzech lat firma pracuje nad maszyną do obierania cebuli na biało. Jest to plan, którego jeszcze nie udało mi się zrealizować – powiedział Janusz Borkowski. Wprowadzimy ją, bo przetwórstwo jej potrzebuje – dodał Borkowski. Polskiej takiej maszyny jeszcze nie ma.

Jest to maszyna „niezwykle trudna” ze względu na oczekiwania branży. Obieraczka, nad którą pracuje Krukowiak będzie obierała przez dobę całego tira. Skuteczność i wydajność to cechy, którymi ma się charakteryzować. Perfekcyjnie muszą być dopracowane podzespoły elektroniczne, które będą odpowiedzialne za nacięcia. Dlaczego prace konstrukcyjne nad maszyną trwają tak długo. Borkowski odpowiada wprost – nie możemy wypuścić na rynek maszyny nie dopracowanej, która mogłaby zniszczyć swoją opinię na samym początku.

Unikalną maszyną Krukowiaka na rynku jest sortownik do ogórków.

opryskiwacze

Autor: farmer.pl

Opis: Krukowiak na Agro Show w Bednarach

Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych produkuje także opryskiwacze rolnicze i sadownicze oraz szeroką gamę maszyn i urządzeń sadowniczych.

źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!