Maszyna z 4-cylindrowym silnikiem o mocy 88,4 KM przeznaczona dla gospodarstw sadowniczych kosztuje 148,8 tys. zł (katalogowa cena netto).

Japoński ciągnik Charakteryzuje bogate wyposażenie i przemyślane rozwiązania. Przykładem może być hydrauliczny rewers oraz system skrętu Bi-Speed Turn, który sprawia, że przy maksymalnym skręcie koła przednie zaczynają obracać się z prędkością prawie dwa razy wyższą niż koła tylne zacieśniając promień skrętu.

O komfort pracy operatora dba przestronna kabina z płaską podłogą. Standardem jest oczywiście klimatyzacja.

- Zauważamy tendencję do specjalizacji produkcji sadowniczej. Rolnicy precyzyjnie dobierają ciągniki do konkretnych potrzeb gospodarstwa. Mają większe wymagania odnośnie do maszyn i funkcji, jakie powinny spełniać. Wprowadzenie M8540N to nasza odpowiedź na stosowanie przez sadowników coraz większych maszyn towarzyszących, a nawet zestawów maszyn - mówi Maciej Rujner, dyrektor zarządzający marką Kubota w Polsce.

W kwietniu firma Kubota znalazła się na trzecim miejscu w zestawieniu najlepiej sprzedających się ciągników sadowniczych. Największą popularnością kupujących cieszył się model L5040. Drugi, po którego sięgano najczęściej, był M7040N.

Tegoroczna obniżka cen ciągników i części zamiennych sprawiła, że japońska technologia stała się dużo łatwiej osiągalna.

Podobał się artykuł? Podziel się!